Materiał Partnera

Czym jest trening w rzeczywistości wirtualnej?

Czym jest trening w rzeczywistości wirtualnej?

Wiele firm produkcyjnych zatrudniających wielu pracowników, a także korporacje nastawione są na dbanie o swoich pracowników. Zapewniają oni im nie tylko kursy kompetencji twardych, ale i treningi biznesowe umiejętności miękkich. Innowacyjnym rozwiązaniem są szkolenia w rzeczywistości wirtualnej. Stanowią one prawdziwy hit w dziedzinie coachingu, pożądany przez pracodawców i pracowników.

Trening VR

Trening przy wykorzystaniu technologii VR oferowany jest przez niewiele firm. W Polsce jednym z liderów jest ośrodek szkoleniowy Vr Training sp. z o.o., który zatrudnia wykwalifikowanych trenerów z takimi certyfikatami jak ICC (International Coaching Community). Oferują oni innowacyjne i bardzo skuteczne szkolenia kompetencji miękkich, menadżerskich, a także ogólnorozwojowych. Warto wiedzieć, że treningi VR świetnie sprawdzają się dla pracowników działów obsługi klienta, działów sprzedażowych, a nawet produkcyjnych!

Symulacja problemów w rzeczywistości wirtualnej

Innowacyjność treningów w rzeczywistości wirtualnej oparta jest na możliwości symulacji różnorodnych problemów. Firmy oferujące szkolenia VR są w stanie wygenerować różnorodne środowiska i warunki – np. obcą planetę, średniowieczne zamki, czy też futurystyczne miasta. Takie przestrzenie umożliwiają rozwój wyobraźni i sprawdzenia, w jaki sposób będą zachowywać się osoby w całkowicie odmiennych sytuacjach. Symulowanie złożonych problemów, takich jak np. ucieczka z lochów, czy rozwiązywanie zagadki kryminalnej świetnie realizuje założenia szkoleniowe w ramach coachingu i psychologii pracowniczej. Jest to również idealny sposób na łączenie edukacji z zabawą oraz relaksem.

Wysokie wskaźniki efektywności

Wielu klientów biznesowych, a także firmy testujące technologię VR zauważyły wysokie wskaźniki efektywności treningów biznesowych w rzeczywistości wirtualnej. Pomagają one zrozumieć pracownikom zasady kooperacji w drużynie, rozwijać umiejętności zarządzania zespołem, rozwijać zdolności do pracy pod presją, czy też pozwalają na szybkie przyswojenie materiałów szkoleniowych zarówno dotyczących treningu menadżerskiego, ogólnorozwojowego, jak i kompetencji miękkich. Według badań statystycznych ponad 97% pracowników firm, którzy wzięli udział w treningach VR w innowacyjnych ośrodkach szkoleniowych, zwiększyło swoją efektywność pracy. Warto wiedzieć, że szkolenia w przestrzeni wirtualnej to również świetny sposób na pomoc przy ustalaniu tak zwanej strategii work-life balance (harmonijny model łączenia życia zawodowego z pracą).

Opracowanie:
Olsztyn, Liliowa 15 lok. 6
tel. 508 347 488
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz