Materiał Partnera

Czym jest transport HDS?

Czym jest transport HDS?

W branży transportowej wykorzystuje się wiele pojazdów to przenoszenia różnych towarów. Niektóre rzeczy, mają nieregularne kształty lub mają ponadgabarytowe rozmiary. W takich sytuacjach korzysta się z samochodów HDS, czyli Hydraulicznego Dźwigu Samochodowego. Są to bardzo charakterystyczne pojazdy, ponieważ mają zamontowany żuraw, który może być przeładunkowy, albo przenośny. Bardzo często się je wykorzystuje, ponieważ to świetna alternatywa dla tradycyjnego dźwigu.

Najczęściej spotykane rodzaje dźwigów HDS

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów maszyn, które mają zamontowany dźwig. W zależności od potrzeb wykorzystuje się inny pojazd. Najbardziej popularnym są samochody HDS do użytku ogólnego, gdzie wysięgnik pracuje poziomo lub pionowo. Dźwig montuje się zazwyczaj do podwozia pojazdu. Do wycinki leśnej stosuje się podobne ramię, tylko że zamiast haków montuje się specjalne chwytaki, które służą do przenoszenia pni drewna. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba przenosić drzewa ręcznie, ani niepotrzebnie ciąć drzewa na mniejsze części.

Niektóre dźwigi HDS mają zamontowany wysięgnik zaraz za miejscem kierowcy. Te maszyny są wykorzystywane bardzo często przez firmy takie jak CBJ - Centrum Budownictwa Jednorodzinnego oraz inne firmy oferujące usługi transportowe. Co więcej, niektóre maszyny mają zamontowany dźwig w tylnej części pojazdu z dodatkową skrzynią ładunkową. Takie pojazdy mogą transportować nawet 15 ton ładunku, a nośność wysięgnika wynosi od kilkuset kilo to nawet kilku ton.

Samochody HDS jako stacjonarne dźwigi

Podczas pracy na budowie niezbędny jest załadunek i rozładunek niektórych przedmiotów, które nierzadko są bardzo ciężkie. Tę pracę może wykonać dźwig, którego wynajęcie jest dużo droższe, niż pojazdy HDS. Nie dość, że pojazd gwarantuje transport materiałów budowlanych, to jeszcze rozładuje towar taki jak drewno, palety, czy też elementy konstrukcyjne, bezpośrednio na plac budowy. To pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu, a dodatkowo nie trzeba korzystać z dwóch różnych maszyn jednocześnie.

Zaletą dźwigów HDS jest możliwość zastosowania różnych uchwytów i akcesoriów, dzięki czemu wysięgnik poradzi sobie z każdym rodzajem ładunku. Usługi Hydraulicznym Dźwigiem Samochodowym są bardzo praktyczne i wszechstronne, dzięki czemu są coraz częściej wykorzystywane, nie tylko w transporcie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz