Materiał Partnera

Czym jest terapia czaszkowo-krzyżowa i czy jest bezpieczna?

Czym jest terapia czaszkowo-krzyżowa i czy jest bezpieczna?

Terapia czaszkowo-krzyżowa to jeden z rodzajów terapii manualnej. Jej założeniem jest wykorzystanie nieinwazyjnego nacisku na tkanki o sile do 5 gramów w taki sposób, by korzystnie wpłynąć na działanie poszczególnych układów organizmu. Wspiera go w procesach naturalnej regeneracji, a jednocześnie jest bezpieczna dla osób w różnym wieku dzięki możliwości dostosowania technik do potrzeb pacjenta.

Terapia kranio sakralna – co trzeba wiedzieć?

Tego typu terapia naturalna bazuje na wykonywanych przez terapeutę ucisków w specjalnych układach. Podobnie jak klasyczny masaż, również tu bioterapeuta oddziałuje za pomocą dotyku na tkanki miękkie i kostne, z tą różnicą, że przy takiej terapii ogranicza się do obszaru czaszkowo-krzyżowego, a więc głowy, kręgosłupa, aż po kość krzyżową. Terapia czaszkowo-krzyżowa wpływa na podstawowe procesy organizmu i pozwala ocenić, na ile stres i inne czynniki mogą szkodzić. W czasie zabiegu nie zachodzi konieczność bezpośredniego dotyku skóry pacjenta i terapeuty, ale wiele ułatwia miękka odzież niekrępująca ruchów. Jest to swego rodzaju bioenergoterapia, która opiera się na zdejmowaniu blokad uniemożliwiających przepływ mózgowo-rdzeniowy wywołanych między innymi przez stres, inne negatywne emocje czy urazy. Znakiem, że warto udać się na taką terapię, są napięcia, bóle, ogólne zniechęcenie i brak energii czy problemy z koncentracją. Sesje terapeutyczne odbywają się w sprzyjających relaksowi gabinetach zapewniających prywatność i warunki do wyciszenia się.

Wskazania do terapii czaszkowo-krzyżowej i efekty

Tego rodzaju zabiegi są mocno zakorzenione w duchowych tradycjach ajurwedy. Dlatego uwalniają naturalny przepływ energii i sił witalnych w organizmie. Terapia czaszkowo-krzyżowa nie tylko poprawia samopoczucie, ale też korzystnie wpływa na układ ruchu czy układ nerwowy organizmu. Studio Terapii Gaja lub inne znajdujące się w pobliżu, warto odwiedzić, by wesprzeć leczenie takich chorób jak nerwice, zespół stresu pourazowego, ale też bóle pleców, kończyn, głowy. Na tym polu medycyna naturalna jest też w stanie wesprzeć rekonwalescencję po urazach, wspomóc koncentrację, zredukować migreny, a także kolki u dzieci, zaburzenia snu, czy problemy jelitowe. Nierzadko korzystają z terapii kranio-sakralnej też osoby chronicznie zmęczone, narzekające na brak energii i ogólne wrażenie rozbicia. Możliwość doboru odpowiedniego rodzaju terapii pozwala na bezpieczne przeprowadzenie jej u dzieci, dorosłych i osób starszych.
Opracowanie:
Szczecin, Staromłyńska 9 lok. 1
tel. 601 222 276
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz