Artykuł sponsorowany

Czym jest technika Water-Jet? Tłumaczą kamieniarze z firmy S-KWADRAT

Czym jest technika Water-Jet? Tłumaczą kamieniarze z firmy S-KWADRAT

Obróbka materiałowa kamieni jest dzisiaj niebywale szybka i dokładna dzięki technologii cięcia wodą Water-Jet. Stosuje ją w swojej pracy zakład kamieniarski S-KWADRAT, który może przygotowywać nawet najbardziej nieszablonowe elementy wykończenia wnętrz z kamienia. Mogą to być ekskluzywne blaty do stołów w restauracji czy też schody marmurowe do hotelu. Technologia Water-Jet nadaje się również do produkcji różnych konstrukcji dla domów np. obudów kominkowych. 

Na czym polega cięcie Water-Jet?

Water Jet  to technologia cięcia strumieniem wodnym, która zaliczana jest to obróbki strumieniowo-ściernej. Oznacza to, że cięcie następuje dzięki wodzie i odpowiedniemu ścierniwu pod bardzo wysokim ciśnieniem. Pracownicy zakładu kamieniarskiego S-KWADRAT dodają, iż odbywa się to przy stosunkowo niskiej temperaturze. Dzięki temu Water-Jet ma szerokie zastosowanie i może być stosowane bez obawy naruszenia struktury obrabianego materiału. Szczególnie ważne jest to w przypadku kamienia. Specjaliści firmy S-KWADRAT tną płyty techniką Water-Jet nawet pod kątem 45 stopni i to z dokładnością do 1 milimetra. Ograniczony jest przy tym rozprysk szkodliwych pyłów. 

Dużą zaletą Water-Jet jest także to, że znacznie obniża czas produkcji m.in. blatów kuchennych, obudów kominkowych czy schodów z kamienia. Szybka obróbka możliwa jest nawet w przypadku bardzo skomplikowanych projektów. 

Water-Jet w kamieniarstwie

Jak tłumaczą specjaliści z zakładu kamieniarskiego S-KWADRAT, technika Water-Jet ma bardzo szerokie zastosowanie. Cięcie wodą wykorzystywane jest do obróbki ceramiki, szkła i poliwęglanów, gumy i tworzyw sztucznych, drewna i płyt drewnopochodnych, a nawet stali węglowej i stali hartowanej. Pracownia S-KWADRAT na zlecenie jest też w stanie ciąć stal nierdzewną oraz inne dostarczone przez klienta materiały.

Jeśli chodzi zaś o kamieniarstwo, Water-Jet sprawdza się przy cięciu i wykańczaniu marmuru, piaskowców, granitów, gresu, konglomeratów, spieków kwarcytowych, a także aglomarmuru. Dzięki temu technikę tę można z powodzeniem zastosować przy tworzeniu małych oraz dużych elementów wnętrz domów, mieszkań, biur, gabinetów, kościołów, hoteli czy elementów dla innych obiektów reprezentatywnych. Zespół S-KWADRAT metodą Water-Jet jest w stanie wycinać nawet najbardziej skomplikowane kształty w wymienionych kamieniach, metalach czy tworzywach sztucznych. Obróbka jest niebywale precyzyjna. 

Cięcie i obróbka wykańczająca kamieni

Takie zakłady kamieniarskie jak S-KWADRAT wykorzystują technikę Water-Jet zarówno do wstępnego ciecia większych płyt kamiennych w celu nadania im pożądanego kształtu, jak i do wykańczania krawędzi oraz innych elementów materiału. Technologia ta przydaje się zatem do tworzenia prostych oraz skomplikowanych konstrukcji: okładzin schodów, obudów kominków, panel kamiennych ściennych i podłogowych czy blatów kuchennych. Firma S-KWADRAT wykorzystuje również metodę Water-Jet do produkcji płyt nagrobnych.

Warto również wspomnieć, że dzięki cięciu wodą można na powierzchni kamieni tworzyć dekoracyjne wzory czy nawet napisy. Specjaliści z zakładu S-KWADRAT chętnie pomagają w realizacji nawet najbardziej niekonwencjonalnych koncepcji klientów.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz