Materiał Partnera

Czym jest system zarządzania drukiem i jakie są jego zalety

Czym jest system zarządzania drukiem i jakie są jego zalety

Według różnych źródeł, odpowiednio zaplanowany i zorganizowany system zarządzania drukiem pozwala obniżyć wszystkie związane z nim koszty o średnio 30 procent, co przy kwotach liczonych w setkach tysięcy jest ogromną oszczędnością, która może zostać przeznaczony na rozwój innego sektora naszego przedsiębiorstwa. Sprawdź, czym jest system zarządzania drukiem i co zyskasz na jego wdrożeniu.

Oszczędzanie poprzez zakup drukarki?

Wielu z nas myśli, że może oszczędzić poprzez zakup tańszego urządzenia. W praktyce jednak, najważniejszymi czynnikami które pomagają obniżyć koszty, to odpowiednia analiza kosztów materiałów, czyli papieru i tuszu, przeglądy urządzeń, naprawy i koszty zużycia energii. Menedżer danego działu, powinien przede wszystkim od czasu do czasu zerknąć w koszty wydruku, ponieważ bardzo często okazuje się, że nikt na nie nie zwraca uwagi twierdząc, że przecież to tylko druk i nie da się na tym oszczędzić. Jest to duży błąd, który naraża firmę na niepotrzebne straty finansowe, a w dzisiejszym biznesie liczy się każda złotówka. Zatem, osoba zarządzająca konkretnym sektorem w przedsiębiorstwie powinna posiadać wiedzę, ile tak naprawdę kosztuje wydruk pojedynczej strony A4, w kolorze i w czerni. Oszczędności w tych czynnościach można uzyskać poprzez zakup droższego urządzenia, jednak mimo to, w wielu firmach można usłyszeć, że dla nich liczy się jedynie koszt zakupu urządzenia do druku. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasz sprzęt drukujący jest sprawny, działa jak powinien i został odpowiednio skonfigurowany, powinniśmy skorzystać z usług firmy Xero-Serwis. Kserokopiarki, drukarki, faksy, oferującej sprzedaż i konfigurację drukarek.

System zarządzania drukiem

System zarządzania drukiem pozwala między innymi na stałe monitorowanie stanu wszystkich urządzeń przeznaczonych do druku. Pozwala nam to na precyzyjne określenie wydatków, jakie ponosimy, poprzez zorganizowane odczyty liczników czynności, które wykonywane są na drukarce. Taki system pozwoli też ograniczyć drukowanie przez pracowników prywatnych dokumentów, niezwiązanych z aktualną pracą. Jeżeli wyznaczymy osoby uprawnione do korzystania z drukarek, wszystko będzie lepiej zorganizowane i nie będzie problemu z chaosem w biurze. Pozwoli to również na ograniczenie kosztów, ponieważ osoby korzystające z drukarek mogą zostać w łatwiejszy sposób uświadomione pod tym względem, niż cały sektor.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz