Artykuł sponsorowany

Czym jest sonoforeza i co warto wiedzieć na jej temat?

Czym jest sonoforeza i co warto wiedzieć na jej temat?

Sonoforeza stanowi między innymi doskonałe i bezinwazyjne przygotowanie do innych zabiegów kosmetycznych sprawiające, że skóra lepiej absorbuje substancje odżywcze. Wykorzystuje się w nim m.in. sprzęty wytwarzające ultradźwięki. Co jeszcze warto wiedzieć na temat sonoforezy? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do jego lektury.

Na czym polega sonoforeza i jakie są wskazania do tego zabiegu?

Sonoforeza to, tak jak już wspomnieliśmy o tym wcześniej, zabieg oparty na zastosowaniu ultradźwięków, czyli fal dźwiękowych wykazujących wysoką częstotliwość, a także mających istotny wpływ na poprawę przepuszczalności błon komórkowych. To z kolei sprawia, że substancje odżywcze zawarte w specjalistycznych kosmetykach łatwiej, skuteczniej i głębiej przenikają do wnętrza tkanek. Co więcej, ultradźwięki pobudzają też pracę układu limfatycznego oraz reakcji metabolicznych w komórkach.

Jeśli chodzi o przebieg sonoforezy, to warto nadmienić, iż zabieg ten może być wykonywany zarówno w salonie kosmetycznym takim jak Salon Kosmetyczno-Fryzjerski Małgorzata Grella z Legionowa, jak i w domowym zaciszu, aczkolwiek w obu tych przypadkach składa się on z kilku etapów. Obejmują one natomiast: oczyszczanie danej części ciała za pomocą np. toniku, aplikację skoncentrowanych substancji aktywnych o określonym działaniu np. odżywczym lub antycellulitowym, masaż ultradźwiękami za pomocą specjalnego urządzenia do sonoforezy oraz aplikację kremu.

Wskazania i efekty sonoforezy

Jeśli mowa o wskazaniach do sonoforezy, to ten zabieg przyda się szczególnie osobom borykającym się z suchą, wiotką lub silnie przetłuszczającą się skórą oraz tym, którzy mają jakiekolwiek inne problemy dermatologiczne takie jak np. trądzik, cellulit, łojotok, sińce pod oczami, zmarszczki, przebarwienia skórne czy rumień. Zadowalające efekty sonoforezy w postaci nawilżonej i dotlenionej skóry oraz wyraźnej redukcji danego problemu dermatologicznego (np. mniejszych zmarszczek, ładniejszej cery, jaśniejszych blizn itp.) są widocznie już po pierwszym zabiegu. Skóra zostaje też lepiej zregenerowana i gęstsza.

Kiedy nie można wykonywać zabiegu sonoforezy?

Jak przy większości zabiegów kosmetycznych, tak i przy sonoforezie istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonywania, z którymi należy się wcześniej zapoznać. Obejmują one takie choroby jak epilepsja, stwardnienie rozsiane, choroby onkologiczne czy krążenia, jak również obecność metalowych części w ciele takich jak np. rozrusznik serca. Odradza się też przeprowadzanie tego zabiegu w przypadku kobiet w ciąży lub matek karmiących piersią oraz osób chorych na grypę lub przeziębienie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz