Artykuł sponsorowany

Czym jest sieć strukturalna?

Czym jest sieć strukturalna?

Systemy okablowania umożliwiające połączenie w sieci np. komputerów czy telefonów to specjalistyczne, złożone układy, które muszą być wykonane przez profesjonalistów. Dzięki nim można stworzyć sieć strukturalną o różnorakim zastosowaniu teleinformatycznym. Jakie może być przeznaczenie takiej sieci i kto może ją dla nas wykonać? Przeczytaj dalszą część artykułu.

Fachowiec pożądany

Stworzenie całej sieci strukturalnej nie należy do prostych zadań – musi się tym zająć wykwalifikowany specjalista. Odpowiednie wykształcenie inżynieryjno-techniczne gwarantuje wiedzę na odpowiednim poziomie, co z kolei przekłada się na wysoką jakość wykonania takiej usługi. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku sieci strukturalnych, które muszą być skonstruowane w sposób przemyślany i funkcjonalny. Budowę tego typu systemu warto więc zlecić jedynie najlepszym firmom, do grona których należy od wielu lat Te-Kom Sp. z o.o. ze Szczecina. Kiedy już znajdziemy właściwego wykonawcę, trzeba wiedzieć, co będzie należało do jego obowiązków w kontekście stworzenia funkcjonalnej sieci strukturalnej. Na początku pracy istotny jest dobór odpowiedniego okablowania pionowego i poziomego. Pierwsze to specjalne kable wykonane z miedzi lub światłowody, które zapewniają łączność z siecią. Okablowanie poziome to z kolei część biegnąca od punktu dystrybucyjnego do przyłącza telekomunikacyjnego, przy czym punkt ten może być zarówno główny, jak i pośredni. Sposobem połączenia jest topologia gwiazdy, czyli posiadanie jednego punktu głównego, z którym łączą się wszystkie kable sieciowe. Te zaś podłącza się do gniazd abonenckich, będących kolejnym komponentem sieci strukturalnej.

Szeroka gama zastosowań

Odpowiednio zainstalowane okablowanie pozwala na stworzenie wydajnej sieci strukturalnej. Jej wykorzystywanie jest zróżnicowane i zależy od potrzeb klienta. Oprócz stworzenia sieci komputerowej, łączącej poszczególne jednostki ze sobą, można również połączyć w taki sposób telefony, tworząc sieć telekomunikacyjną. Na tym jednak możliwości okablowania strukturalnego się nie kończą – można je wykorzystać także do stworzenia monitoringu. Telewizja przemysłowa pozwala na śledzenie i rejestrowanie określonego obszaru. To świetne zabezpieczenie chociażby przed kradzieżami, a także możliwość nadzoru postępu pracy. Budowa sieci strukturalnej umożliwia również stworzenie wysoko zaawansowanego technicznie inteligentnego domu. Zarządzanie poszczególnymi procesami i ich optymalizacja znacząco wpływa na jakość życia w takim budynku. Okablowanie strukturalne to rozwiązanie o szerokich możliwościach, należy jednak pamiętać, że jego wdrożenie musi być przeprowadzone przez profesjonalistów z doświadczeniem w branży.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz