Materiał Partnera

Czym jest sauna na włosy i dlaczego warto regularnie z niej korzystać?

Czym jest sauna na włosy i dlaczego warto regularnie z niej korzystać?
Urządzenia do zabiegu zwanego sauną na włosy zaczęły pojawiać się w salonach fryzjerskich już jakiś czas temu. Za ich pomocą można odżywić nawet najbardziej zniszczone kosmyki i przywrócić włosom naturalny blask. Coraz więcej fryzjerów wpisuje saunę w swoje usługi, dzięki czemu staje się już rutynowym wyposażeniem lepszych pracowni. Na czym dokładnie polega zabieg, ile za niego zapłacisz i jakie jeszcze korzyści przyniesie?

Na czym polega zabieg?

Głównym zadaniem sauny jest wtłoczenie do włosów odżywek zawierających wiele cennych składników odżywczych. Jest to kuracja, którą poleca się zwłaszcza osobom, często farbującym włosy oraz używającym urządzeń termicznych, takich jak suszarka, lokówka lub prostownica. Temperatura sauny wynosi około 40 stopni Celsjusza i choć nie jest wysoka, pozwala rozchylić łuski włosów – a tego właśnie się po niej oczekuje. Nim Twoja głowa znajdzie się w specjalnym urządzeniu wytwarzającym gorącą parę, najpierw na całą długość włosów nakłada się specjalistyczne maski odżywczo-witaminowe. Tego typu parówka trwa zazwyczaj 20 minut, wliczając nakładanie odżywki i późniejsze mycie włosów, cały zabieg najczęściej zajmuje od 30 minut do godziny, w zależności od gęstości i długości włosów.

Ostatnie kilka minut sauny polega na ochłodzeniu włosa, co przymknie jego łuski. W ten sposób składniki odżywcze zostaną wewnątrz włosa, który od razu po wykonaniu zabiegu wygląda zdrowiej. Profesjonalne urządzenia do wykonywania sauny na włosy można znaleźć w hurtowni fryzjersko-kosmetycznej Mfryz.

Jakie korzyści niesie za sobą sauna na włosy?

Przede wszystkim większość klientów skupia się na walorach wizualnych. Włosy stają się po prostu widoczniej zdrowsze i pełne blasku. To, jak bardzo efekt będzie widoczny, zależy głównie od indywidualnych cech włosów oraz zastosowanego w saunie kosmetyku. Niektóre włosy są bardziej podatne na tego typu odżywienie – inne mniej. W każdym przypadku można jednak dostrzec natychmiastową poprawę.

Zalety sauny na włosy:

  • sprężyste, lśniące i łatwe w rozczesywaniu włosy;
  • wzmocnienie struktury włosa i zabezpieczenie go przed uszkodzeniami mechanicznymi i promieniowaniem UV;
  • stymuluje regenerację komórek;
  • przyśpiesza wytwarzanie się melaniny;
  • zabezpieczenie przed nadmierną utratą wody.
Dla uzyskania optymalnego i trwałego efektu warto wykonać serię zabiegów, zwłaszcza na mocno zniszczonych włosach, na których pojedyncza kuracja może nie być wystarczająca. Cena jednego zabiegu sauny w profesjonalnym salonie fryzjerskim to około 30-50 PLN, w zależności od zastosowanej metody oraz rodzaju użytego kosmetyku.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz