Artykuł sponsorowany

Czym jest prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych?

Czym jest prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych?

Rozdzielnice elektryczne to ciekawa alternatywa, jeśli chodzi o dodatkowe zasilanie domów wielorodzinnych lub między innym zakładów produkcyjnych w energię elektryczną. Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych umożliwia natomiast dobór zasilania o odpowiedniej mocy obliczeniowej oraz najlepszych dostosowaniach w kontekście możliwości technicznych znajdujących się w pobliżu sieci niskiego napięcia. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Zastosowania i budowa prefabrykowanych rozdzielnic elektrycznych

Prefabrykowane rozdzielnice elektryczne mają za zadanie transmitować energię elektryczną z jednego źródła do drugiego. Tego typu rozdzielnice składają się z kilku elementów obejmujących: obwody, sterownicę oraz szyny. Jeśli chodzi o części obwodowe, to na panelach elektrycznych są umieszczane przełączniki odpowiedzialne za przerywanie lub przełączanie przepływu obwodu. Dzięki nim jest możliwe sterowanie i kierowanie obwodami. Co więcej, na tablicach rozdzielczych możemy zaobserwować również wartość określonej siły obwodów, którą pokazują zlokalizowane na niej wskaźniki, zaś warunkiem prawidłowego działania rozdzielnicy jest przesyłanie przez centralę takiej samej ilości mocy, jaką otrzymuje ona.

W kontekście budowy i działania prefabrykowanej rozdzielni elektrycznej warto wspomnieć także o roli sterownicy, a sprowadza się ona do sterowania energią elektryczną, która dociera do urządzenia. Istotnymi elementami rozdzielni elektrycznej jest też specjalny zestaw szyn wytwarzany zwykle z takich metali jak miedź lub aluminium. Warto nadmienić, iż wysokiej jakości usługi związane z prefabrykacją rozdzielnic elektrycznych znajdą Państwo w bogatej ofercie rzetelnej firmy elektroinstalatorskiej JMK Elektryka ze Sławkowa. Decydując się współpracę z tym przedsiębiorstwem, otrzymają Państwo gwarancję starannego i fachowego wykonania usług, bowiem pracownicy tej firmy to osoby wykwalifikowane i doświadczone w swoim fachu, które posiadają także potrzebne uprawnienia oraz specjalistyczny sprzęt.

Jakie są etapy prefabrykacji rozdzielnic elektrycznych?

Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych i montaż tego typu urządzeń stanowi, tak jak wspomnieliśmy już o tym wcześniej, dość indywidualną kwestię ze względu na swoją specyfikę wymagającą wielu dostosowań. Proces ten dzieli na kilka poszczególnych etapów. Pierwszy z nich polega na wykonaniu montażu poszczególnych elementów na szynie podczas, gdy listwy i aparatura jest już na niej zamocowana, a także na montażu urządzeń elektrycznych według wytycznych zawartych w projekcie. Następnie należy zrobić potrzebne połączenia w obrębie systemu, by na koniec przeprowadzić badania kontrolne mające na celu weryfikację zgodności, jakości, aranżacji oraz wydajności danej rozdzielni.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz