Artykuł sponsorowany

Czym jest pierścień osadczy Segera i kiedy się go stosuje?

Czym jest pierścień osadczy Segera i kiedy się go stosuje?

Wśród niewielkich wyrobów metalowych, które mają bardzo uniwersalne i szerokie zastosowanie, wyróżnić można różnego rodzaju łożyska ślizgowe i toczne. Drugim podobnie chętnie wykorzystywanym detalem z metalu jest pierścień osadczy. On również tworzony jest w dziesiątkach odmiennych konstrukcji i wymiarów. Szczególną popularnością cieszy się jednak pierścień Segera. Czym on się cechuje i gdzie znalazł swoje zastosowanie?

O pierścieniu Segera słów kilka

Pierścień Segera zaliczany jest do pierścieni osadczych sprężynujących. Pod taką nazwą można go zatem bez problemu dostać w każdej firmie dystrybuującej akcesoria metalowe, łożyska i paski klinowe. Ten niewielki przedmiot wykonany z metalu ma nietypowy kształt. Przypomina on spłaszczoną podkowę z dwoma krańcowymi elementami zaciskowymi/osadczymi. Konstrukcja dodatkowo zaliczana jest do mimośrodkowych, zamiast centrycznych. Pierścienie, aby były bardzo wytrzymałe i żywotne produkuje się zaś z wysokiej klasy stali. Dzięki temu produkt nie zużywa się szybko i odporny jest na różnego rodzaju ciężkie warunki pracy: naciski, obciążenia, tarcie, wyższe temperatury itp.

Przedstawiając pierścienie Segera, nie można zapomnieć również o tym, że tworzone są one w dwóch typach: pierścienie wewnętrzne i pierścienie zewnętrzne. Ich funkcja jest zaś jedna. Akcesoria te służą do zabezpieczania innych elementów przed przesunięciem osiowym. Dotyczy to zaś wałów, osi, a także otworów różnego rodzaju maszyn, pojazdów, a nawet przedmiotów codziennego użytku.

Szerokie zastosowanie pierścieni Segera

Pierścienie Segera mają bardzo szerokie zastosowanie. Wysokiej klasy łożyska, pierścienie osadcze oraz paski klinowe można zatem kupić od firmy ALFA, która jest autoryzowanym dystrybutorem m.in. marki CODEX, GATES INDUSTRIAL oraz RUBENA i STOMIL SANOK. Jakim przedsiębiorstwom polecane są zaś pierścienie Segera?

Obecnie kupują je firmy z branży motoryzacyjnej, elektronicznej, z sektora maszynowego, a nawet meblarskiego i budowlanego. Przy produkcji aut i innych pojazdów pierścienie Segera służą do zabezpieczania sworzni tłokowych. Jako elementy ochronne łożysk, kół zębatych, tulei czy tarcz stosuje się je zaś w branży produkcji maszyn. Nie brak ich też w artykułach gospodarstwa domowego. Pierścienie Segera przeznaczone dla AGD, pozwalają na unieruchamianie ich różnych wewnętrznych elementów.

Jak można zatem zauważyć pierścienie Segera są koniecznie potrzebne do produkcji dziesiątek wyrobów. Ich producenci podejmują zatem z dostawcami pierścieni osadczych stałą współpracę. 

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz