Materiał Partnera

Czym jest outsourcing IT?

Czym jest outsourcing IT?
Outsourcing to powierzanie działań zewnętrznym firmom, dlatego nazwę outsourcing IT można bardzo łatwo przetłumaczyć. Jest to po prostu wykorzystywanie usług innego przedsiębiorstwa, w zakresie  urządzeń komputerowych, programów, aplikacji, czy też stron internetowych. Jakie dokładnie usługi wchodzą w outsourcing IT i jakie korzyści płyną z korzystania z tego typu usługi?

Czynności związane z outsourcingiem IT

Usługa ta jest niezwykle złożona i może wliczać się do niej wiele mniejszych lub większych zadań. Ich zakres w dużej mierze zależy od potrzeb i działalności firmy. Wśród najważniejszych można wymienić przede wszystkim:

  • modernizowanie, rozbudowywanie oraz tworzenie od podstaw sieci komputerowej;
  • zarządzanie firmowym sprzętem sieciowym;
  • profesjonalny serwis sprzętu komputerowego (zarówno podstawowego, jak i dodatkowego np. drukarek);
  • tworzenie kopii zapasowych i inne sposoby zabezpieczenia danych przed utratą lub kradzieżą;
  • zarządzanie serwerami;
  • rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem;
  • pomoc w przypadku nagłych awarii i problemów technicznych;
  • instalację nowych komputerów i urządzeń w firmie;
  • usuwanie wirusów i zabezpieczanie przed ponownym pojawieniem się ich;
  • instalacja systemów operacyjnych.

Firmą świadczącą kompleksowe usługi związane z outsourcingiem IT jest między innymi Anycom, której siedziba znajduje się w Puzdrowiźnie na terenie województwa mazowieckiego.

Jaki korzyści daje outsourcing IT?

Największą zaletą korzystania z usług zewnętrznej firmy jest oczywiście obniżenie kosztów utrzymania sprzętu komputerowego. Twoja działalność może zyskać nie tylko profesjonalną obsługę, ale także doradztwo specjalistów z branży informatycznej. Przeciwdziałanie awariom oraz szybka reakcja w razie jej wystąpienia może skutecznie ochronić urządzenia przez zepsuciem się i wydłużyć ich żywotność. Wszystkie serwery są stale monitorowane i kontrolowane, a dane firmy zabezpieczone przed wirusami, kradzieżą oraz utratą.

Korzystanie z outsourcingu IT przydaje się również we wszelkich codziennych czynnościach, kiedy pracownicy firmy mają jakiekolwiek problemy ze sprzętem komputerowym np. nagłe wyłączenie się lub wieszanie. Doświadczony informatyk  jest w stanie w szybki sposób zdiagnozować źródło problemu i wdrożyć działania naprawcze. Problemy z komputerami mogą być nie tylko kosztowne, ale też wstrzymują pracę i przerywają ciągłość działania firmy. Zewnętrzne firmy informatyczne pomimo tego, że nie znajdują się na miejscu, natychmiast udzielą pomocy – zdalnie lub osobiście.  

Opracowanie:
Puzdrowizna 3A
tel. 880 897 181
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz