Materiał Partnera

Czym jest monitoring IP? Tłumaczą instalatorzy z firmy KI-SERVICE

Czym jest monitoring IP? Tłumaczą instalatorzy z firmy KI-SERVICE

Telewizja przemysłowa CCTV, czyli tak zwany monitoring, jest dostępna w różnych technologiach. Starszej generacji systemy wizyjne oparte są o technikę analogową. Wydajniejszą są zaś rozwiązania hybrydowe, a najsprawniejszym obecnie monitoringiem jest ten wykorzystujący protokół internetowy IP. Jakie możliwości zapewnia właśnie taki system i gdzie można go zastosować? O monitoringu IP opowiadają instalatorzy z pracowni KI-SERVICE z Ostrołęki.

Monitoring IP, czyli nowa jakość systemów dozoru wizyjnego

Monitoring IP jest dzisiaj najchętniej wybieranym systemem dozoru wizyjnego, co potwierdzają specjaliści z firmy KI-SERVICE. Duże zainteresowanie właśnie tym rodzajem telewizji przemysłowej wiąże się bowiem z tym, iż gwarantuje ona wydajną pracę i niebywale wysoką rozdzielczość rejestrowanego, przetwarzanego i archiwizowanego obrazu. Instalatorzy KI-SERVICE zdradzają, iż na rynku dostępne są kamery IP o rozdzielczości prawie 4K oraz o możliwości sprawnego zapisywania danych w chmurze internetowej. Prócz tego monitoring IP pozwala na analizę obrazu w czasie rzeczywistym oraz na zarządzanie systemem poprzez specjalną aplikację. Jak to jest jednak możliwe?

Wysoka funkcjonalność monitoringu IP oraz jego niebywałe osiągi wiążą się z wykorzystaniem wspomnianego protokołu internetowego, dzięki któremu transmisja danych jest błyskawiczna. Dużą zaletą technologii IP jest również to, że system kamer może być podłączony do switcha za pomocą przewodu teleinformatycznego. Ten prowadzony jest także do rejestratora IP. Fachowcy z firmy KI-SERVICE dodają, że tworzenie takiego monitoringu jest proste. Istnieje możliwość wykorzystania istniejącej już infrastruktury okablowania strukturalnego, sieci LAN, WAN oraz WLAN.

Gdzie sprawdza się monitoring IP?

Monitoring IP jest dość łatwy we wdrożeniu. Można tworzyć go w formie bardzo rozbudowanego systemu dozoru wizyjnego, jak i w bardzo uproszczonej wersji domowej. Firma KI-SERVICE poleca zatem monitoring IP dla domów jednorodzinnych, biur, urzędów, hoteli, restauracji, apartamentowców, a nawet dla obiektów gospodarczych.

Zespół z Ostrołęki podejmuje się zleceń od klientów indywidualnych, biznesowych oraz wykonuje zamówienia publiczne. Pracownia KI-SERVICE proponuje inwestycję monitoringu IP pod klucz. Co to oznacza?

Tworzenie monitoringu IP pod klucz

Wdrożenie monitoringu IP pod klucz to powierzenie pracowni instalatorskiej wszystkich niezbędnych prac. Jak tłumaczą specjaliści KI-SERVICE, to oni przeprowadzają wizję lokalną i tworzą projekt wykonawczy telewizji przemysłowej. Ich zadaniem jest również przygotowanie pełnego kosztorysy i zakup odpowiedniego sprzętu dla klienta.

Kamery IP, rejestratory IP, przewody teleinformatyczne i inne niezbędne elementy systemu wizyjnego są kupowane przez pracownię, a następnie są precyzyjnie montowane w odpowiednich miejscach. W ramach inwestycji pod klucz firma KI-SERVICE przeprowadza również kalibrację monitoringu, jego rozruch i zapewnia instruktaż obsługi dla użytkowników. Liczyć można również na późniejszy serwis, w tym okresowy przegląd instalacji oraz wszystkich urządzeń.

Monitoring IP a automatyka budynkowa

Dużą zaletą stosowania monitoringu IP jest to, że można go zintegrować z systemem automatyki budynkowej. Specjaliści z pracowni monterskiej KI-SERVICE polecają, by telewizja przemysłowa współpracowała z systemem przeciwpożarowym, instalacją antywłamaniową i przeciwwłamaniową, a także z domofonami oraz wideodomofonami. Zespół z Ostrołęki jest też w stanie połączyć monitoring IP z systemem kontroli dostępu, o co proszą zarządcy wielkopowierzchniowych budynków m.in. biurowców.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz