Materiał Partnera

Czym jest lakierowanie proszkowe i piaskowanie?

Czym jest lakierowanie proszkowe i piaskowanie?

Posiadając auto, które nie jest nowe (prosto z salonu) musisz liczyć się, że co jakiś czas trzeba będzie wykonać jakieś naprawy, między innymi piaskowanie. Dosyć częstym problemem, szczególnie u starszych samochodów jest korozja (rdza) oraz zarysowania, czy też inne powierzchowne uszkodzenia lakieru. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak przywrócić Twojemu pojazdowi ładny wygląd bez ponoszenia zbędnych wydatków? Tego dowiesz się w poniższym artykule.

Nie od dziś wiadomo, że karoseria każdego samochodu pełni bardzo ważne funkcje. Nie chodzi tu tylko o estetykę, drugą bardzo ważną kwestią jest ochrona pojazdu. Jest to najbardziej narażony element pojazdu na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Częsty deszcz, śnieg, słońce w końcu prowadzą do widocznych uszkodzeń lakieru, czy też korozji (początkowo nad kołami). Jedną z opcji, aby temu zaradzić jest piaskowanie oraz malowanie proszkowe pojazdu!

Czym jest piaskowanie?

Piaskowanie jest jedną z najnowszych metod czyszczenia karoserii oraz elementów samochodu. Do tej pory czyszczenie rdzy z karoserii wykonywane było mechanicznie, za pomocą drucianych szczotek. Jest to metoda zdecydowanie bardziej czasochłonna, a do tego mniej skuteczna. Piaskowanie polega na czyszczeniu poszczególnych elementów za pomocą drobnych kryształków piasku, które wypychane są przez sprężone powietrze.

Jakie części najczęściej są piaskowane?

  • korbowody
  • dno tłoków
  • bloki silnikowe
  • karoseria
  • ramy
  • felgi.

Z jakimi problemami poradzi sobie piaskowanie?

  • wgniecenia
  • korozja (rdza)
  • uszkodzony zderzak, błotnik
  • zmatowiony lakier.

Co to jest lakierowanie proszkowe samochodu?

Jest to najlepsza z metod malowania samochodów. To, co wyróżnia i czyni ją lepszą od tradycyjnej metody malowania to przede wszystkim wpływ na środowisko. Decydując się na malowanie metodą proszkową zużywa się zdecydowanie mniej farby (około ⅓). Ma to ogromny wpływ na środowisko, gdyż mniejsza ilość wykorzystanej farby oznacza mmiej lotnych zanieczyszczeń. Głównym powodem, dla którego większość decyduje się właśnie na tą metodę jest cena. Dzięki zużyciu mniejszej ilości materiałów oraz krótszemu czasu pracy jest zdecydowanie bardziej opłacalne niż metoda tradycyjna. Ważne jest, aby wykonane zostało na wcześniej odpowiednio oczyszczonej i przygotowanej powierzchni. Wtedy farba będzie się lepiej trzymać, a efekt będzie długotrwały. Cena malowania proszkowego karoserii samochodu osobowego to około 2000 złotych.

Zanim zdecydujesz się oddać samochód na lakierowanie oraz piaskowanie dokonaj porównania ofert poszczególnych zakładów mechanicznych. Ważne, abyś oddał pojazd do doświadczonej osoby, która wykona swoją pracę starannie. Pamiętaj, że lepiej zapłacić troszkę więcej, a być zadowolonym z efektów! Jednym z zakładów, które starannie wykonają lakierowanie oraz proszkowanie jest firma Buczak Auto!

Opracowanie:
Giebułtów, św. Idziego 3
tel. 12 397 22 44
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz