Artykuł sponsorowany

Czym jest kinesiotaping i kiedy warto go stosować?

Czym jest kinesiotaping i kiedy warto go stosować?

Czy plaster może uśmierzyć ból, bądź też zmniejszać napięcie mięśniowe. Odpowiedź brzmi „tak”, ale tylko wtedy, gdy w grę wchodzi tzw. kinesjotaping. Jest to technika, która po raz pierwszy została zastosowana na szeroką skalę podczas Olimpiady w 2008 roku i od tej pory cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Kinesiotaping może pomóc sportowcom profesjonalistom, sportowcom amatorom, a także każdemu, kto cierpi na dolegliwości bólowe układu mięśniowo-powięziowego.

Na czym polega kinesiotaping?

Kinesiotaping to metoda wykorzystująca specjalistyczne plastry dynamiczne, które nakleja się bezpośrednio na skórę . Ich celem jest stymulacja układu nerwowego, komórek przewodzących ból , zmniejszenie napięcia powięziowego i zwiększenie powierzchni dla płynów międzytkankowych.  Plastry są elastyczne, bezpieczne dla skóry, bardzo rzadko wywołują odczyn alergiczny, są wodoodporne. Mimo, że metoda wydaj się  prosta, wybór odpowiedniego sposobu naklejenia, z odpowiednim napięciem, należy pozostawić specjalistom. Jakie daje efekty? Oto przykład kilku najważniejszych:

  • Uśmierzenie bólu  bez konieczności sięgania po środki farmakologiczne.
  • Zmniejszenie obrzęku.
  • Zmniejszenie napięcia powięziowego.

Kinesiotaping można polecić między innymi przy bólach pleców, przy urazach powstałych podczas uprawiania sportu, przy zespole cieśni nadgarstka, a także przy obrzękach pooperacyjnych.

Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Kinesiotaping pierwotnie był stosowany przez chiropraktyków, . Plastry zostały po raz pierwszy użyte na szeroką skalę podczas olimpiady w 2008 roku, gdzie przykuły uwagę wielu sportowców. Od tej pory ich popularność nie słabnie. Plastry dynamiczne są stosowane przez sportowców profesjonalistów i amatorów, a także przez każdego, kto chce w naturalny sposób poradzić sobie z bólem mięśniowo-powięziowym.

Gdzie warto udać się na kinesiotaping?

Tak jak ze wszystkim, tak i w przypadku kinesiotapingu warto udać się do specjalisty (np. lekarza sportowego), który doskonale wie, jak dobrze i skutecznie skorzystać z tej metody . Jeśli mieszkasz w Gdańsku lub okolicach, odwiedź gabinet medycyny sportowej - Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Lek. Edyta Śleszycka. W gabinecie możesz liczyć na rzetelną diagnozę i doradztwo, a także indywidualne podejście. Oferta, poza kinesiotapingiem, obejmuje również: badania sportowe zawodników profesjonalistów i amatorów, testy wydolności fizycznej np. test PWC, Astranda - Rhytminga, dietetykę sportową. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz