Materiał Partnera

Czym jest galwanizacja i czy warto ją stosować?

Czym jest galwanizacja i czy warto ją stosować?

W dzisiejszych czasach ilość produktów wykonanych z metali dookoła nas jest ogromna. Niestety z czasem zauważamy, że metale łatwo ulegają zniszczeniu głównie przez procesy korozji. Czy jest szansa, aby powstrzymać to zjawisko i na dłużej zachować pierwotny wygląd produktów? W takich sytuacjach z pomocą przychodzą usługi galwanizacyjne. Chcecie dowiedzieć się więcej? Ten artykuł z pewnością będzie pomocny!

Czym jest galwanizacja?

Galwanizacja to według definicji potoczna nazwa procesu galwanostegii, który polega na elektrolitycznym wytworzeniu dodatkowych powłok na różnych materiałach. Najczęściej tego określenia używa się w odniesieniu do metali. Usługi galwaniczne to w praktyce nakładanie trwale przylegających powłok metalicznych na danej powierzchni w wyniku osadzania jednej warstwy metalu na innej. W związku z tym możemy mieć do czynienia przykładowo z cynkowaniem, chromowaniem, niklowaniem czy cynowaniem. Jak przebiega taki proces? Do przeprowadzenia galwanizacji wykorzystuje się zjawiska elektrochemiczne, które towarzyszą przepływowi prądu między elektrodami usytuowanymi w kąpieli galwanicznej.

Zalety korzystania z usług galwanicznych

Galwanizacja to proces, który pozwala na dodatkowe zabezpieczenie różnego rodzaju detali. Zapewnia on im ochronę przed korozją, przez co dłużej zachowują swój pierwotny wygląd. Jeśli cały ten proces przebiegnie prawidłowo i w należytych warunkach dodatkowo wpłynie korzystnie na efekty wizualne poszczególnych elementów, czyli ich wygląd. W zaufanych punktach zajmujących się m.in. cynkowaniem galwanizacyjnym będziemy mogli wybrać barwę pasywacji chromianowej lub dodatkowo poddać detal pod uszczelnienie. Alternatywą do galwanizacji może być też malowanie proszkowe, które polega na nakładaniu na daną powierzchnię specjalnych farb w postaci sproszkowanej. Takie farby są później utwardzane w piecu, dzięki czemu uzyskujemy idealnie równomierny efekt. Wspomniane malowanie również zapewnia ochronę przed korozją oraz podkreśla walory estetyczne produktu.

Gdzie najlepiej wykonać galwanizację

Z racji tego, że usługi galwaniczne to proces dosyć złożony, aby mieć pewność, że zostanie przeprowadzony w należyty sposób, warto udać się w zaufane miejsce. Na terenie województwa mazowieckiego doskonałą opinią wśród klientów cieszy się punkt Galwa-Kor zlokalizowany w Płocku. Udając się tam, możemy mieć pewność najwyższej jakości usług w doskonałej cenie.

Reasumując galwanizacja to proces, który zapewnia ochronę przed korozją różnym powierzchnią i elementom  metalowych. Dodatkowo podkreśla również walory estetyczne detali, przez co jest coraz chętniej wybierany przez klientów.

Opracowanie:
Płock, Otolińska 25
tel. 24 367 10 22
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz