Artykuł sponsorowany

Czym jest egzamin SAT?

Czym jest egzamin SAT?

SAT, czyli Scholastic Assessment Test, to egzamin dla uczniów szkół średnich, którzy chcą rozpocząć studnia na amerykańskiej lub angielskiej uczelni. Jest to standardowy test wykorzystywany do oceny wiedzy kandydatów w procesie rekrutacji. Wynik testu SAT decyduje o przyjęciu na studia oraz wysokości stypendium na pierwszym roku. Najbardziej prestiżowe uczelnie, takie jak np. Harvard, wymagają najwyższych wyników. Jak zwiększyć swoje szanse na sukces?

Jakie umiejętności są testowane podczas egzaminu SAT?

Egzamin SAT organizowany jest przez College Board. Egzamin dzieli się na dwie części – SAT i SAT Subject Tests. Każda z nich wymaga osobnej rejestracji. SAT bada wiedzę ogólną kandydata na studia oraz takie umiejętności jak:

  • czytanie ze zrozumieniem,

  • pisane z zastosowaniem reguł gramatycznych,

  • rozwiązywanie zadań matematycznych z zakresu algebry, geometrii, trygonometrii, wstępnego rachunku różniczkowego, analizy danych.

  • pisanie eseju (opcjonalnie).

Z kolei SAT Subject Tests oceniają wiedzę kandydata na studia z określonego przedmiotu.:

  • historii,

  • matematyki,

  • biologii,

  • chemii,

  • fizyki,

  • języków obcych.

Do egzaminu SAT mogą podchodzić obcokrajowcy. Sesje egzaminacyjne organizowane są w każdym kraju. W Polsce do egzaminu SAT można przystąpić we wskazanych placówkach w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.

Kiedy można przystąpić do SAT?

W naszym kraju egzaminy SAT organizowane są tylko kilka razy w roku. Ze względu na spore zainteresowanie trzeba zarejestrować się na nie z dużym wyprzedzeniem. Do SAT można podchodzić wielokrotnie. Niektórzy korepetytorzy zalecają, by pierwszą próbę podjąć w pierwszej klasie szkoły średniej, inni zaś radzą poczekać do drugiej lub trzeciej klasy. SAT jest egzaminem rzemieślniczym, co oznacza, że można wypracować sobie dobry wynik, o ile tylko poświęci się trochę czasu na efektywne przygotowanie.

EDUN ACADEMY specjalizuje się w międzynarodowym doradztwie edukacyjnym. Prowadzi kursy przygotowujące polskich i zagranicznych uczniów do egzaminów SAT. Współpraca z wysoko wykwalifikowanymi ekspertami zwiększa szanse na uzyskanie jak najlepszego wyniku, a co za tym idzie – dostania się na wymarzoną uczelnię. Warto zaznaczyć, że wynik egzaminu SAT zachowuje swoją ważność przez 5 lat, ale uczelnie amerykańskie wymagają dokumentu nie starszego niż 2 lata.   

Ile kosztuje egzamin SAT?

Egzamin SAT nie jest darmowy. Polscy uczniowie muszą uiścić opłatę w wysokości 86 USD, jeśli chcą przystąpić do egzaminu bez eseju i 100 USD – jeśli zdecydują się na napisanie tekstu. Koszt SAT Sucject Tests uzależniony jest od rodzaju przedmiotu. Musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 41-46 USD, doliczając do tego 26 USD opłaty rejestracyjnej. W jednym terminie można podejść maksymalnie do 3 testów SAT Subject.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz