Artykuł sponsorowany

Czym jest dezynsekcja i ozonowanie?

Czym jest dezynsekcja i ozonowanie?

Owady to poważny problem, który dotyczy zarówno obiektów przemysłowych, jak i prywatnych. Muszą się z nim zmagać także np. lokale gastronomiczne. Jeśli nie wiemy, jak poradzić sobie z obecnością owadów, warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, które zajmują się na co dzień ze zwalczaniem tego typu szkodników. Fachowym określeniem walki z owadami jest dezynsekcja. Oprócz tego przeprowadza się także zabiegi ozonowania. Na czym te czynności polegają?

Czym jest dezynsekcja i jakie są jej rodzaje?

Dezynsekcja to profesjonalne określenie wszelkich czynności, których celem jest wyeliminowanie szkodliwych owadów. Zabieg ten przeprowadza się wtedy, gdy mamy problemy z mchami, komarami, pchłami, karaluchami, prusakami, wszami oraz pluskwami. Firma Abapest Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja Ozonowanie z Siedlec w województwie mazowieckim dezynsekcję najczęściej przeprowadza w obiektach gospodarczych, przemysłowych, sanitarnych i gastronomicznych, ponieważ tam mogą być one odpowiedzialne za zniszczenie np. produktów spożywczych. Ponadto działanie wymienionych owadów może przyczynić się do zanieczyszczenia produktów m.in. drobnoustrojami, a to niekorzystnie wpływa na zdrowie i życie ludzkie. Dezynsekcja jest bardzo ważna, gdy obowiązują nad przepisy związane z higieną, jednakże warto takie czynności przeprowadzać także wtedy, gdy takie przepisy nas nie obowiązują.

Firmy zajmujące się dezynsekcją obiektów wykorzystują rozmaite metody zwalczania owadów. Do najczęściej stosowanych należą metody chemiczne, fizyczne oraz mechaniczne. Chemiczne zwalczanie owadów polega na zastosowaniu specjalnych owadobójczych środków. Trzeba jednak pamiętać, że poszczególne preparaty działają na konkretne owady. Metody fizyczne polegają na likwidowaniu szkodników za pomocą gorącego powietrza, pary wodnej, ognia, promieniowania ultrafioletowe, a nawet szronu. Z kolei mechaniczne metody zwalczania szkodników to czyszczenie powierzchni i przedmiotów, a także dokładne trzepanie materiałów, w których mogą się znajdować insekty.

Ozonowanie – co to takiego?

Jedną z popularnych metod radzenia sobie ze szkodnikami jest ozonowanie. W tym procesie wykorzystuje się cząsteczki zawierające trzy atomy tlenu, czyli ozon, który wyróżnia się silnymi właściwościami antyseptycznymi. Dzięki ozonowaniu możliwe jest efektywne pozbycie się rozmaitych mikroorganizmów, w tym grzybów, wirusów, bakterii, roztoczy oraz pleśni. Właściwości, jakimi wyróżnia się ozon, a także możliwości, jakie daje, sprawiają, że jest on chętnie wykorzystywany podczas dezynfekcji pomieszczeń.

Ozonowanie przeprowadza się w mieszkaniach, domach, biurach, hotelach, szkołach i innych obiektach, w których przebywają ludzie. Można by powiedzieć, że ozonowanie przeprowadza się wszędzie, gdzie chcemy zachować czystość i wysoką higienę. Sam proces polega na zastosowaniu generatorów ozonu, które wypełniają szczelnie zamknięte pomieszczenie ozonem. Należy jednak pamiętać, że po zakończeniu dezynfekcji konieczne jest wywietrzenie pomieszczenia, ponieważ zbyt duże stężenie ozonu niekorzystnie wpływa na zdrowie człowieka.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz