Materiał Partnera

Czym jest dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja?

Czym jest dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja?

Firmy, które świadczą usługi w zakresie „DDD” oferują usługi dezynfekcyjne, dezynsekcyjne i deratyzacyjne.  Co dokładnie oznaczają te terminy i na czym polegają poszczególne usługi? Kiedy możemy potrzebować pomocy w tym zakresie? Do kogo zwrócić się z problemem, któremu mogą zaradzić wyżej wymienione zabiegi? Co koniecznie należy o nich wiedzieć? Kiedy je stosować?

Dezynfekcja i dezodoryzacja

W magazynach z żywnością, zbożem, w magazynach czy hurtowniach sklepowych, a czasami także i w gospodarstwie domowym może dojść do rozwoju różnorodnych szkodników, bakterii, roztoczy, grzybów, wirusów. Zdarza się także, że pojawią się owady i gryzonie.  Dzięki dezynfekcji, możemy pozbyć się z zanieczyszczonych powierzchni bakterii, grzybów i wirusów. Powstają one w czasie rozkładania się resztek jedzenia, czy pod wpływem wilgoci. Należy pamiętać, że dezynfekcja musi być przeprowadzona za pomocą specjalistycznych środków i przez fachowców, abyśmy mogli mówić o jej skuteczności.  To nie takie proste, aby przywrócić pomieszczenie do stanu pierwotnego. W gabinetach medycznych dezynfekcja jest na porządku dziennym, można jednak także zlecić dezynfekcję w pomieszczeniu, gdzie przebywał zmarły. Dezynfekcję przeprowadza się za pomocą specjalistycznych środków chemicznych, a także za pomocą wyparzania lub promieniowania. Często zabiegiem następującym po dezynfekcji jest dezodoryzacja, której zadaniem jest likwidowanie nieprzyjemnych zapachów.

Dezynsekcja i deratyzacja

Jeżeli w magazynie rozwiną się szkodniki, nie obejdzie się bez wsparcia profesjonalnej firmy zajmującej się dezynsekcją i deratyzacją, takiej jak Kamieński Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji I Deratyzacji Sylwia Klamborowska. Dezynsekcja to zwalczanie szkodników magazynowych i owadów biegających typu - mrówki, pająki, pchły, karaluchy, prusaki, oraz latających jak muchy, osy czy szerszenie. Jeżeli chodzi o usuwanie komarów, może to dotyczyć naszego ogródka, a także większych przestrzeni, czy pól. Do dezynsekcji wykorzystuje się środki fizyczne, chemiczne i mechaniczne (np. wytrzepywanie), oraz biologiczne (wykorzystanie naturalnych wrogów danych szkodników). Deratyzacja z kolei zwalcza gryzonie, takie jak myszy czy szczury. Aby była ona skuteczna należy użyć odpowiednich atestowanych trutek, poprawnie ułożonych i oznaczonych. Należy także usunąć martwe szczury. To praca zdecydowanie dla specjalistów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz