Artykuł sponsorowany

Czym jest czyszczenie kanalizacji metodą WUKO?

Czym jest czyszczenie kanalizacji metodą WUKO?

Firmy usług asenizacyjnych prócz wywozu odpadów płynnych komunalnych i przemysłowych oferują szereg działań w zakresie konserwacji kanalizacji czy szamb. Najlepsze zakłady gwarantują czyszczenie tłuszczowników i osadników, opróżnianie i przeglądy oczyszczalni przydomowych, a nawet wysysanie oraz przewóz nieczystości stałych odkurzaczami samobieżnymi. Ważną częścią usług asenizacyjnych jest także czyszczenie kanalizacji metodą WUKO. Na czym ona polega?

Metoda WUKO, czyli ciśnieniowe udrażnianie rur

WUKO to inaczej ciśnieniowe udrażnianie rur. Metoda polega na wprowadzeniu do przewodów kanalizacyjnych specjalnego węża będącego częścią pojazdu WUKO. To specjalna aparatura wtłacza do rur wodę pod wysokim ciśnieniem, rozbijając i przepychając zanieczyszczenia. Dodatkowo stosowane są różnego rodzaju dysze czyszczące (np. rotacyjne), które w sposób mechaniczny pomagają usunąć zatory. Komponenty te dobierane są przede wszystkim do średnicy przewodu. Współpracują one także z kamerami inspekcyjnymi, które przy czyszczeniu kanalizacji wykorzystują najlepsze firmy usług asenizacyjnych. W czym tkwi zaś wyjątkowość metody WUKO?

Ciśnieniowe udrażnianie rur jest przede wszystkim uniwersalne w swoim zastosowaniu. Technika sprawdza się przy przewodach o dużych średnicach, jak i przy domowych rurach. Podkreślić również warto, że jest ona bezinwazyjna. Nie narusza zewnętrznej oraz wewnętrznej struktury przewodów, jest stosunkowo tania i wykonuje się ją błyskawicznie. Wszystkie zanieczyszczenia trafiają zaś bezpośrednio do samochodu WUKO – metoda jest tym samym bezpieczna dla ludzi oraz środowiska naturalnego. Z jakimi nieczystościami radzą sobie zaś specjaliści wykorzystujący w pracy ciśnieniowe udrażnianie rur?

Wysoka skuteczność metody WUKO

Metoda WUKO bez problemu pozwala na usunięcie starych osadów w rurach. Woda pod ciśnieniem oraz specjalne dysze rozbijają zatory zbudowane z piasku, kamieni, osadów z tłuszczu, z resztek jedzenia, a także z papieru czy włosów. Skuteczność jest zatem bardzo wysoka, a WUKO to technika, której nie może zabraknąć przy pracy pogotowi kanalizacyjnych.

Od lat stosuje ją Zakład usług komunalnych CZAJKA z Piotrkowa Trybunalskiego, którego specjaliści od asenizacji tłumaczą, iż WUKO to nie tylko metoda udrażniania rur. Jest to też swoisty sposób na ich konserwację. Czasem wraz z wodą pod ciśnieniem wprowadza się do przewodów również specjalne środki chemiczne ochronne.

Sprzęt wykorzystywany przy metodzie WUKO

Przy ciśnieniowym udrażnianiu rur ważne jest to, by firma usług asenizacyjnych dysponowała odpowiednim sprzętem. Istotne są wspomniane kamery inspekcyjne, dysze usuwające zatory, węże o odpowiedniej długości i średnicy, a także pompy tłoczące wodę. Oczywiście wszystkie te elementy są częścią wyposażenia pojazdów WUKO, które są dzisiaj bardzo nowoczesne.

Najlepsze samochody specjalistyczne prócz systemu radiowego sterowania pracą, a także prócz pomp ssących o wydajności nawet 3200 m2/h, są również zbudowane z systemu ciągłego odzysku wody roboczej z zasysanych zanieczyszczeń. Pomaga to zwiększyć wydajność pracy, zmniejszyć koszty usługi, a także ograniczyć straty czystej wody. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz