Materiał Partnera

Czym jest biały montaż i dlaczego warto powierzyć go fachowcom?

Czym jest biały montaż i dlaczego warto powierzyć go fachowcom?

Aranżacja łazienki wymaga wyposażenia jej w liczne akcesoria, dzięki którym będzie możliwe wykonywanie czynności higienicznych czy korzystanie z toalety. W przeciwieństwie do sypialni czy salonu nie wystarczy tu jedynie wybranie i ustawienie mebli. Konieczne jest stworzenie instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz zastosowanie ceramiki łazienkowej. Jej podłączenie jest określane przez fachowców jako biały montaż.

Funkcjonalność i bezpieczeństwo to priorytety

Urządzanie domu to proces, który wymaga uwzględnienia dwóch cech. Jedną z nich jest estetyka. W tym aspekcie należy dobrać odpowiednie kolory, wzory i rodzaje elementów wyposażenia, które stworzą przyjemne otoczenie i będą pozytywnie odbierane. Drugą ważną cechą wystroju jest jego funkcjonalność. Nawet najpiękniejsza stylowa kanapa nie będzie odpowiednia, jeśli nie zagwarantuje wygodnego miejsca na relaks czy drzemkę. Funkcjonalność jest szczególnie ważna w łazience, do której nie wchodzimy po to, aby delektować się jej pięknem. Oczywiście przyjemne otoczenie, stylowe barwy i motywy są mile widziane, ale o wiele bardziej docenimy antypoślizgową matę na podłodze, wygodne wejście do wanny czy łatwą do utrzymania w czystości armaturę. Jednym z najistotniejszych elementów urządzania łazienki jest takie podłączenie wszystkich elementów wyposażenia, dzięki któremu z kranów nie będzie kapać woda, a odpływy nie będą przeciekać. Prawidłowy i całkowicie bezpieczny montaż może wykonać jedynie specjalista. Usługi tzw. białego montażu świadczy wiele firm, które specjalizują się w remontach. Jedną z nich jest firma Vladimir – przedsiębiorstwo usługowe z Ciosańca w województwie wielkopolskim.

Co obejmuje biały montaż?

Typowymi elementami wyposażenia łazienki są wanna, umywalka, kabina prysznicowa, sedes, a niekiedy również bidet. Wszystkie te elementy ceramiczne podczas montażu wymagają specjalnego postępowania. Poza ich zawieszeniem czy ustawieniem w pomieszczeniu konieczne jest też wykonanie podłączenia do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Szczególnie podczas podpinania do sieci kanalizacyjnej takich konstrukcji jak WC podtynkowe czy wanna z hydromasażem są niezbędne wiedza i umiejętności specjalisty. To one zagwarantują, że montaż zostanie wykonany prawidłowo. Nieznajomość parametrów rur odpływowych czy dobór niewłaściwych uszczelek mogą zaowocować zatykaniem odpływu wanny lub problemami z obsługą urządzenia do hydromasażu.

Biały montaż wymaga zatem wiedzy z zakresu budownictwa i hydrauliki. Usługa oferowana przez firmy remontowo-budowlane obejmuje zazwyczaj:

  • montaż umywalki, wanny, sedesu i innych elementów ceramicznych,

  • montaż baterii i odpływów,

  • podłączenie urządzeń sanitarnych do instalacji wodno-kanalizacyjnej,

  • wybór i zastosowanie uszczelek, silikonów i innych materiałów pomocniczych,

  • układanie ceramiki ściennej i podłogowej.

Koszty wykonania prac są uzależnione od rodzaju instalowanych elementów wyposażenia. Zazwyczaj najbardziej wymagający jest montaż wanny, zwłaszcza jeśli jest ona uzupełniona o specjalne urządzenia typu SPA. Biały montaż może też być wykonywany w kuchni.

Opracowanie:
Ciosaniec 57A lok. 2
tel. 572 340 503
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz