Artykuł sponsorowany

Czym jest auto detailing i kiedy warto korzystać z takich usług?

Czym jest auto detailing i kiedy warto korzystać z takich usług?

Auto detailing to usługi skierowane do właścicieli pojazdów, których zadaniem jest poprawa lub zmiana wyglądu samochodu. W zakres tych usług wchodzą nie tych szeroko pojęte usługi kosmetyczne, ale też zabezpieczające samochód przed czynnikami zewnętrznymi. Sprawdź, czym jest auto detailing i kiedy warto oddać pojazd w ręce specjalistów świadczących takie usługi.

Czym jest auto detailing?

Nawet kupując samochód prosto z salonu, nie masz pewności, ze jego stan będzie idealny. Pojazd taki może posiadać mikrouszkodzenia związane z transportem pojazdu lub jazdami próbnymi. Zazwyczaj jednak, o wyjątkowo zadbanych autach mówi się, że wyglądają, jakby właśnie wyjechały z salonu. Dlaczego? Odpowiedzią jest właśnie auto detailing, czyli usługi mające na celu odświeżenie wyglądu auta oraz usunięcie wszelkich skaz, dzięki którym auto lub inny pojazd wyróżnia się na ulicach swoją estetyką.

Usługi takie wykonuje się także w przypadku innych pojazdów - samolotów, motocykli, łodzi, czy quadów i mają one na celu przywrócenia pojazdu do stanu jak najbliższego fabrycznemu, jednak najczęściej z działań takich korzystają właśnie właściciele samochodów oraz ich sprzedawcy.

Auto jak nowe

Auto detailing to usługi mające na celu poprawę zewnętrznego, a także wnętrza pojazdu. Zajmują się tym wyspecjalizowane firmy, takie jak Dtb Przemysław Witkowski. Panuje mylne przekonanie, że profesjonalne czyszczenie auta jest usługą tożsamą, do auto detailingu. Co prawda działanie to wchodzi w zakres kosmetyki samochodowej, jednak usługi auto detailingowe są dużo bardziej rozbudowane – zazwyczaj korzystając z pomocy specjalistów, musisz liczyć się z tym, że Twoje auto pozostanie w firmie przez kilka dni.

Dzięki pomocy specjalistów od auto detailingu nie tylko odświeżysz wygląd swojego auta, ale też zabezpieczysz je na przyszłość.

Jakie usługi określamy jako auto detailing?

Przed rozpoczęciem szeregu działań nazywanych zbiorczo usługami auto detailingowymi, specjaliści dokonują szczegółowych oględzin samochodu. Na tej podstawie przedstawiają klientowi plan działania oraz przewidywane koszty i czas trwania prac. Po zaakceptowaniu planu przez klienta możliwe jest rozpoczęcie prac.

Pierwszą usługą, którą wykonują firmy zajmujące się auto detailingiem jest profesjonalne mycie pojazdu. Nie ma ono jednak nic wspólnego z wizytę na myjni, gdzie pozbywasz się jedynie części zanieczyszczeń, które nagromadziły się na pojeździe. Profesjonalne mycie samochodu wymaga demontażu elementów, które nie powinny ulec zamoczeniu, a także zastosowania odpowiednich technik i środków.

Do mycia samochodów zazwyczaj używa się specjalnej rękawicy oraz myjki ciśnieniowej, a także przeznaczonych do tego preparatów. Usługa ta pozwala usunąć z powierzchni lakieru wszelkie naloty, owady, smołę, lotną rdzę, osad z klocków hamulcowych, żywicę i gumę, czyli nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Myciu i czyszczeniu podlega cały pojazd:

  • felgi,
  • ościeża drzwi,
  • komora wlewu paliwa,
  • komora silnika,
  • listwy,
  • końcówki układu wydechowego,
  • wnęki kół wraz z elementami zawieszenia i hamulców.

W ten sposób można usunąć także zabrudzenia niewidzialne dla oka – za pomocą specjalnej glinki możliwe jest wyciągnięcie brudu z porów lakieru oraz usunięcie z jego powierzchni  nalotu, który pozostałby na nim podczas standardowego mycia. W ten sposób uzyskuje się wyjątkową gładkość lakieru.

Kolejnym etapem prac jest korekta i zabezpieczenie lakieru oraz pozostałych, zewnętrznych elementów pojazdu.

Prace auto detailingowe obejmują także czyszczenie wnętrza pojazdu. W skład tych usług wchodzi dokładne odkurzanie i czyszczenie, także elementów, do których dostęp jest utrudniony, jak kratki wlotu powietrza, schowki czy elementy łączenia foteli.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz