Materiał Partnera

Czym jest auto detailing i dlaczego warto się nim zainteresować?

Czym jest auto detailing i dlaczego warto się nim zainteresować?

Blask i atrakcyjny wygląd nowego auta niestety szybko przemija. Niezależnie od ostrożności kierowcy zarówno karoseria, jak i wnętrze ulegają zabrudzeniom, a także drobnym uszkodzeniom. Regularne wizyty w myjni to podstawa pielęgnacji, jednak i one po jakimś czasie przestają wystarczać. Odpowiedzią jest auto detailing – szereg czynności skupionych na polepszeniu wyglądu samochodu.

Auto detailing – na czym polega?

Mianem auto detailingu, zdobywającego coraz większą popularność na naszym rynku, określa się szereg działań skupionych na przywróceniu pojazdowi maksymalnie atrakcyjnego wyglądu. Usługa obejmuje zarówno czyszczenie, jak i starannie zaplanowane
i wykonane czynności renowacyjne
. Jest to proces wieloetapowy, dlatego nie można go porównać ze standardową wizytą w myjni.

Zabiegi z zakresu auto detailingu sprawiają, że pojazd jest świeży, lśniący i nieskazitelnie czysty, przez co może ponownie wyglądać jak z salonu. Dodatkowo jest to sposób na przedłużenie żywotności samochodu i podniesienie jego wartości rynkowej.

Dla kogo jest auto detailing?

Usługa kierowana jest do każdego, kto pragnie zadbać o swój samochód. Jak mówi ekspert firmy Perfekt: Zgłaszają się do nas zarówno właściciele stosunkowo nowych pojazdów, którzy pragną, by znowu wyglądały jak tuż po odebraniu z salonu, jak i osoby, których auta można określić jako te, które czasy świetności mają już za sobą. Często obsługujemy również klientów, którzy planują sprzedaż samochodu i chcą, by osiągnął on wyższą cenę.

Spersonalizowane usługi – profesjonalny auto detailing

Jedną z największych zalet profesjonalnego auto detailingu jest możliwość dopasowania zakresu prac do potrzeb samochodu i jego właściciela. Podstawowy pakiet zwykle obejmuje dokładne czyszczenie wraz z praniem tapicerki i usuwaniem plam, a także korektę lakieru. Wyspecjalizowanej firmie można zlecić zajęcie się tylko wnętrzem lub karoserią. Może ona przywrócić felgom ich dawny blask, a także usunąć rysy i drobne wgniecenia. Dodatkowym atutem prac z zakresu auto detailingu jest możliwość takiego zabezpieczenia auta, by rezultaty czyszczenia i renowacji utrzymały się przez długi czas. Obejmuje to m.in. woskowanie lakieru czy stosowanie innych specjalistycznych powłok ochronnych, także na elementach tapicerowanych. Kompleksowa usługa auto detailing to więc prawdziwe SPA dla samochodu.

Warto wiedzieć, że podczas realizacji usług auto detailingu specjaliści zajmują się każdym elementem. Prace są przemyślane i skrupulatnie wykonywane – tak, aby żaden szczegół nie został pominięty. Dlatego właśnie usługa jest tak ceniona przez kierowców. Auto detailing sprawi, że samochód będzie zachwycać, niezależnie od tego, czy ma on kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz