Materiał Partnera

Czym jest a także do czego stosuje się folię termokurczliwą?

Czym jest a także do czego stosuje się folię termokurczliwą?

Folia należy do materiałów, które często stosowane są do pakowania różnego rodzaju produktów zarówno podczas ich zakupu jak i samego transportu. Jednym z rodzajów najczęściej używanych folii zwłaszcza w branży spożywczej jest tak zwana folia termokurczliwa i właśnie dlatego warto poznać jej zalety a także charakterystykę. Zobaczmy, więc czym tak naprawdę jest folia termokurczliwa.

Charakterystyka folii termokurczliwej

Folia termokurczliwa, czyli tak zwane LDPE (Low Density Polyethylene) jest to materiał wytwarzany z polietylenu i dzięki temu, że podczas jej produkcji stosuje się tak zwany system wielowarstwowy to jest ona dużo grubsza od standardowej folii. Jak sama nazwa tego materiału wskazuje, folia tego typu kurczy się pod wpływem oddziaływania na nią wysokiej temperatury, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do pakowanego w nią produktu. Warto wspomnieć, że folia termokurczliwa najczęściej posiada grubość znajdującą się w przedziale 15-40 mikrometrów a także szerokość od 200 do 800 mm.

Do czego stosuje się folię termokurczliwą?

Folia termokurczliwa jest to materiał, który stosowany jest szczególnie w branży spożywczej, jednakże stosuje się ją również w innych gałęziach przemysłu takich jak poligraficzny, chemiczny czy kosmetyczny, zaś produkty jakie najczęściej są w nią pakowane to opakowania zbiorcze napojów, materiały budowlane, kosmetyki a także elementy instalacji oraz całe pojazdy.

Jakie są zalety folii termokurczliwej?

Folia termokurczliwa posiada wiele zalet, wśród których wyróżniamy bez wątpienia:

  • Szeroki zakres zastosowań - Jak już wspomnieliśmy powyżej folia termokurczliwa stosowana jest w wielu branżach do pakowania produktów zarówno o małych jak i wielkich gabarytach.

  • Dobre właściwości izolacyjne - Folia termokurczliwa bardzo dobrze chroni zapakowany w nią produkt przed działaniem różnego rodzaju czynników zewnętrznych mogących go uszkodzić.

  • Wytrzymałość - Folia termokurczliwa jest również odporna na uszkodzenia mechaniczne

  • Materiał pro-ekologiczny – Materiał, jakim jest folia termokurczliwa, jest bardzo przyjazny naszemu środowisku naturalnemu z tego względu, że jest on w stu procentach poddawany recyklingowi.

  • ·Możliwość nadruku - Na folii termokurczliwej możemy zamieścić dowolnie wybrany przez nas nadruk.

Skąd wziąć folie termokurczliwą?

Wysokiej jakości folia termokurczliwa wytwarzana jest w firmie Folflex Sp. z o.o., która specjalizuje się w wytwarzaniu produktów z folii polietylenowej dostosowanych do wielu różnego rodzaju gałęzi przemysłu.

Opracowanie:
Poznań, Krańcowa 9
tel. 61 653 41 21
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz