Materiał Partnera

Czym dokładnie są grzejniki Faviera i gdzie warto je montować?

Czym dokładnie są grzejniki Faviera i gdzie warto je montować?

Uzyskanie optymalnych warunków w konkretnych pomieszczeniach budynku zależy od zastosowanych elementów grzewczych. Jednym ze stosowanych od wielu lat rozwiązań w tym zakresie jest wykorzystanie grzejników Faviera. To specjalne konstrukcje przygotowane z rur ożebrowanych stalowych, które wyróżniają się nie tylko charakterystycznym wyglądem, ale też doskonałymi parametrami przenoszenia ciepła.

Grzejniki Faviera wydajnym rozwiązaniem

Jednym z najważniejszych atutów konwektorowych grzejników żebrowych jest ich efektywność. Zastosowanie specjalnej konstrukcji w postaci rury oraz specyficznej blaszanej wstęgi daje możliwość uzyskania świetnych parametrów w zakresie wydajności cieplnej. Najlepsze właściwości w tym zakresie gwarantują grzejniki Faviera o mniejszych średnicach rur, których dodatkowych atutem jest niewielka pojemność wodna. Charakterystyczna spirala oplatająca rurę to element, który staje się coraz chętniej wykorzystywany m.in. w budownictwie mieszkalnym.

Dzieje się tak ze względu na nietuzinkowy wygląd konwektorowego grzejnika żebrowego, który świetnie sprawdza się np. przy aranżacjach w stylu retro. W połączeniu z jego funkcjonalnością i wysoką efektywnością sprawia to, że może być on stosowany w domach lub mieszkaniach. Niezbędne jest jednak właściwe wykonanie takiego grzejnika, co jest zadaniem dla specjalistycznego zakładu, takiego jak np. Interram. Najczęściej jednak grzejniki Faviera stosuje się w różnych obiektach przemysłowych i nie tylko – gdzie zatem jeszcze warto montować takie elementy zapewniające doprowadzenie ciepła do pomieszczeń?

Konwektorowy grzejnik żebrowy w przemyśle

Stosunkowo prosta, niezbyt wymagająca konstrukcja grzejnika Faviera sprawiła, że stał się on nieodłącznym elementem wielu zakładów produkcyjnych. Niskie koszty jego produkcji również stanowią w tym wypadku zaletę, która była brana pod uwagę także przez przedsiębiorstwa działające m.in. w branży handlowo-usługowej. Konwektorowe grzejniki żebrowe można bowiem zauważyć też w halach i magazynach, gdzie zapewniają optymalne warunki nawet przy sporych powierzchniach użytkowych.

Grzejniki Faviera wyróżniają się wysoką sprawnością i przede wszystkim wytrzymałością. Co ciekawe, można zamówić je w niemal dowolnej kolorystyce – taka usługa jest jednak dostępna wyłącznie u sprawdzonych producentów zajmujących się przygotowaniem grzejników z rur ożebrowanych stalowych. Są oni w stanie wykonać je w wymiarach zgodnych z potrzebami i oczekiwaniami klienta, dzięki czemu grzejniki Faviera można zastosować niemal w każdym budynku. Warto stawiać na nie zatem zarówno w obiektach przemysłowych, jak i w domach czy mieszkaniach, gdzie takie rozwiązanie stanowić może nietuzinkowy i funkcjonalny jednocześnie element aranżacji.

Opracowanie:
Ogrodzieniec, Mickiewicza 26
tel. 32 672 40 30
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz