Materiał Partnera

Czym dokładnie jest w stanie zająć się zakład pogrzebowy?

Czym dokładnie jest w stanie zająć się zakład pogrzebowy?

Ostatnie pożegnanie ze zmarłą osobą to wyjątkowy czas, któremu powinna towarzyszyć odpowiednia oprawa. Zorganizowanie ceremonii dla najbliższych to szansa, by godnie i z szacunkiem pochować zmarłego. W tym celu warto zapewnić sobie wsparcie renomowanego zakładu pogrzebowego, który może zająć się nie tylko samą uroczystością pogrzebową, ale też jej oprawą czy nawet wszelkimi formalnościami związanymi z daną formą pochówku.

Transport zwłok i niezbędne formalności

Przed przystąpieniem do organizacji ceremonii pogrzebowej niezbędne jest przetransportowanie zwłok do miejsca pochówku. W tym celu konieczne jest wynajęcie zakładu pogrzebowego dysponującego odpowiednim karawanem, który jest też nierzadko wykorzystywany do transportu zwłok z zagranicy. Takie rozwiązanie jest skomplikowane i wymaga wypełnienia właściwych formalności oraz ich translacji przez tłumacza przysięgłego. Jak się okazuje, również i tego typu usługi realizowane są przez renomowane zakłady pogrzebowe, które dostarczają zebraną dokumentację do ważnych instytucji oraz są w stanie zająć się np. wyrobieniem aktu zgonu w urzędzie stanu cywilnego. Pełne wsparcie to również pomoc w otrzymaniu zasiłku pogrzebowego – co ważne, dzięki niemu można rozliczyć się z zakładem pogrzebowym bezgotówkowo. Ta komfortowa możliwość dostępna jest jednak wyłącznie w wybranych miejscach zajmujących się profesjonalnym świadczeniem wszelkiego rodzaju usług związanych z pochówkiem osoby zmarłej. Należy do nich m.in. zakład pogrzebowy Bożena Witwicka, który może zająć się także profesjonalną organizacją pochówku w różnej formie. Może to być zarówno pogrzeb tradycyjny związany ze złożeniem ciała w trumnie do przygotowanego wcześniej na cmentarzu grobu, jak i kremacja zwłok, która staje się rozwiązaniem coraz częściej wykorzystywanym. Jakie konkretnie różnice wynikają z tych dwóch metod pochówku i czy każdą z nich zajmie się zakład pogrzebowy?

Pogrzeb tradycyjny i kremacja zwłok

Najczęściej organizowane w Polsce pogrzeby tradycyjne oznaczają złożenie ciała zmarłej osoby w trumnie do przygotowanego uprzednio grobu na cmentarzu. Takie rozwiązanie to konieczność zakupu odpowiedniej trumny – warto w tym wypadku skorzystać z oferty renomowanego zakładu pogrzebowego zajmującego się również ich produkcją. Dzięki kompleksowo świadczonym usługom przez specjalistów trumna może być wykonana z konkretnego gatunku drewna, a jej wymiary dopasowane do warunków fizycznych osoby zmarłej. Takie rozwiązanie jest z pewnością droższe od trumny wykonanej z tektury, którą wykorzystuje się w procesie kremacji zwłok. Ta metoda pochówku wykorzystuje natomiast urnę, w której przechowywane są prochy. Urna złożona w ziemi zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjna trumna, dlatego rozwiązanie to zalecane jest przez zarządców cmentarzy komunalnych, którzy nieustannie borykają się z problemem przepełnienia terenu. Kremacja jest zatem wariantem oszczędniejszym, należy jednak pamiętać, że ciało w procesie spopielenia musi być pozbawione wszelkich przedmiotów mogących zakłócić jego przebieg. Warto w tym zakresie kierować się ostatnią wolą pozostawioną przez osobę zmarłą, a w przypadku braku podjętej decyzji odnośnie formy pochówku dobrym sposobem będzie skonsultowanie dostępnych możliwości z doświadczonymi pracownikami zakładu pogrzebowego. Czym jeszcze mogą się oni zająć?

Wyjątkowa oprawa

Najważniejszym elementem każdego pogrzebu jest jego uroczysta oprawa. Powinna być ona zorganizowana tak, by oddać hołd i szacunek osobie zmarłej. Uczczenie jej pamięci poprzez wyjątkową oprawę muzyczną z pewnością stanowić będzie jeden z niezwykle wzruszających elementów pogrzebu, dlatego warto zdecydować się na występ skrzypka bądź trębacza. Tego typu usługę można zlecić dobremu zakładowi pogrzebowemu, który zajmie się także florystyką funeralną. Dzięki sporym możliwościom dobrych domów pogrzebowych są one w stanie wykonać nietuzinkowe wieńce oraz wiązanki, a także kompozycje kwiatów, które pozostawione na grobie stanowią o godnym pożegnaniu zmarłej osoby. Dobry zakład pogrzebowy będzie w stanie zadbać też o transport uczestników pogrzebu, wynajmując autokar dla zaproszonych gości. Kompleksowe usługi nie ograniczają się jednak wyłącznie do pogrzebów. Zakłady pogrzebowe są w stanie zrealizować także ekshumację. Wszelkie procedury z nią związane opisywane są przez profesjonalistów szczegółowo, dzięki czemu rodzina osoby zmarłej ma pewność, że nie doszło do zbezczeszczenia zwłok. Warto zatem zaufać renomowanym zakładom pogrzebowym, które są w stanie wykonać szereg czynności związanych z organizacją pogrzebu i nie tylko – stanowią one ogromne wsparcie w tym wyjątkowo trudnym okresie.

Opracowanie:
Wrocław, Borowska 254
tel. 71 336 12 65
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz