Materiał Partnera

Czym charakteryzuje się posadzka anhydrytowa?

Czym charakteryzuje się posadzka anhydrytowa?
Uzyskanie wytrzymałego i równego podłoża to konieczność zastosowania odpowiednich rozwiązań. Jednym z nich jest tzw. posadzka anhydrytowa, która coraz chętniej wybierana jest przez inwestorów. Z powodzeniem można ją stosować zamiast konwencjonalnych wylewek cementowych. Czym dokładnie charakteryzuje się posadzka anhydrytowa i dlaczego warto wybrać taki typ podkładu podłogowego?

Nowoczesne rozwiązanie

Posadzka anhydrytowa wciąż uważana jest przez wielu inwestorów jako metoda innowacyjna, przez co istnieje nieuzasadniona obawa przed wyborem takiego rozwiązania. W praktyce okazuje się ono pełne korzyści, dlatego warto się nim zainteresować. Dobrze wykonana posadzka anhydrytowa to przede wszystkim doskonała metoda na szybkie stworzenie wytrzymałej powierzchni. Dzięki temu doskonale sprawdza się nie tylko w domach, ale też w obiektach przemysłowych o sporym metrażu, które wymagają dodatkowo odpornego na wiele czynników podłoża.

Kluczowe jest w tym wypadku dylatowanie pośrednie, które skutecznie ogranicza zakres i tempo prac związanych z wylewkami cementowymi. Problem ten nie występuje w sytuacji, gdy zastosowana zostanie właśnie posadzka anhydrytowa. Należy jednak jej wykonanie powierzyć renomowanym specjalistom, takim jak np. firma M.M.L Posadzki Anhydrytowe, która na życzenie klienta jest w stanie kompleksowo zadbać o stworzenie wytrzymałej i równej powierzchni w każdym typie obiektu użytkowego. Czym jeszcze wyróżnia się takie rozwiązanie?

Doskonałe parametry

Posadzka anhydrytowa w przeciwieństwie do cementowego odpowiednika nie musi być dodatkowo zbrojona. To duże udogodnienie, które także wpływa na czas jej przygotowania. Dzieje się tak ze względu na sporą odporność na ściskanie, ale też szereg innych parametrów. Pod uwagę należy wziąć także masę takiej posadzki. Jest ona znacznie lżejsza od wylewki cementowej, co przekłada się na możliwości w zakresie minimalnej grubości zastosowanej warstwy. Wartości na poziomie zaledwie 35 mm pozwalają nie tylko stworzyć cienką podłogę wszędzie tam, gdzie jest to konieczne, ale też zużyć mniej materiału.

Wybór posadzki anhydrytowej to zatem dodatkowe oszczędności, a także dodatkowe możliwości przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, w tym np. ogrzewania podłogowego. Posadzka anhydrytowa również i w takiej sytuacji sprawdza się doskonale – ciepło na cienkiej warstwie rozchodzi się znacznie lepiej i przede wszystkim równomiernie, dlatego taki typ wylewki jest rekomendowany do ogrzewania podłogowego. Warto zatem postawić na posadzkę anhydrytową, jednak jej wylanie musi być zrealizowane profesjonalnie – konieczne jest skorzystanie z usług specjalistycznej firmy zajmującej się tego typu pracami.

Opracowanie:
Łagodzin, Łagodna 6
tel. 790 428 666
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz