Czym charakteryzuje się moskitiera ramkowa?

Czym charakteryzuje się moskitiera ramkowa?

Muchy, komary i inne owady uprzykrzają Ci odpoczynek w mieszkaniu? Zamiast z nimi walczyć, zdecyduj się na montaż moskitiery. Jednym z najpopularniejszych modeli siatek są moskitiery ramkowe, które charakteryzują się łatwością montażu i niską ceną. Przeczytaj, w jaki sposób są zbudowane, dlaczego warto się na nie zdecydować i jak dopasować je do okna.

Budowa moskitiery ramkowej

Moskitiera ramkowa zbudowana jest z aluminiowych profili pokrytych farbą proszkową, odporną na działanie czynników atmosferycznych oraz naciągniętej na nie siatki z włókna szklanego. Na rynku dostępne są różne rodzaje siatek – decydując się na zakup moskitiery, możemy wybrać m.in. siatkę antyalergiczną, nie przepuszczającą pyłków kwiatów, siatkę stalową, chroniącą przed gryzoniami lub siatkę aluminiową.

Moskitiery ramkowe charakteryzują się małym rozmiarem, dlatego zazwyczaj stosowane są tylko w jednej kwaterze okna rozwieralno-uchylnego, dwuskrzydłowego. Nie są one odpowiednie do drzwi balkonowych, w których lepiej sprawdzi się moskitiera przesuwna. O tym, jak dobrać moskitierę na balkon, przeczytasz tutaj.

Po sezonie ramkę moskitiery można wyciągnąć w celu jej wyczyszczenia i przechować do ponownego wykorzystania. Jeśli odpowiednio o nią zadbamy, może nam służyć nawet kilka lat.

Moskitiera ramkowa – wady i zalety

Zastanawiasz się, czy zakup moskitiery ramkowej jest dobrym pomysłem? Poznaj zalety takiego rozwiązania:

  • łatwość montażu i bezproblemowy demontaż moskitiery przed zimą,
  • niska cena – koszt moskitiery ramkowej to około 30-70 złotych,
  • wytrzymałość – jeśli będziemy regularnie ją czyścić, moskitiera ramkowa może nam służyć nawet kilka lat,
  • brak ryzyka uszkodzenia ram okiennych,
  • możliwość montażu w oknach PCV, aluminiowych i drewnianych,
  • możliwość dobrania koloru moskitiery do wystroju domu,
  • niska cena – moskitiery ramkowe kosztują nawet 30 złotych.

Jak dopasować moskitierę do okna?

Przed zakupem siatki przeciwko owadom należy dokładnie zmierzyć szerokość i wysokość ramy od zewnętrznej strony okna. Dzięki temu możliwe będzie odpowiednie dopasowanie siatki pod względem funkcjonalnym. Należy przy tym pamiętać, że do różnych profili okien stosuje się różne rodzaje profili moskitier ramkowych.

Następnym etapem jest kolorystyczne dopasowanie siatki ochronnej, profilu i uchwytów moskitiery tak, by nie rzucała się ona w oczy. Najlepszym i najczęściej wybieranym kolorem jest czerń, brąz oraz szarość. Montaż siatki jest prosty – zamówiony element trzeba wpasować do otwartej kwatery okiennej, a następnie zabezpieczyć uchwytami.

Dlaczego warto kupić moskitierę?

Latem często otwieramy okna, aby w mieszkaniu nie było zbyt duszno. W ten sposób ułatwiamy dostanie się do pomieszczenia muszek owocówek, komarów czy much, które mogą przeszkadzać nam w swobodnym odpoczynku, jedzeniu czy podczas snu. Ich obecność może nas również narażać na bakterie i wirusy oraz powodować szybsze psucie się produktów spożywczych.

Aby temu zapobiec, warto kupić moskitierę na okno i drzwi balkonowe. Wówczas będziemy mieć możliwość relaksu przy otwartych oknach, bez możliwości przedostania się niechcianych intruzów do mieszkania. Nie będziemy musieli także stosować chemicznych środków owadobójczych, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Jeśli nadal masz wątpliwości, pamiętaj, że obecnie moskitiery okienne są prawie niezauważalne, dlatego ich montaż nie wpłynie negatywnie na wygląd twojego mieszkania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz