Artykuł sponsorowany

Czym charakteryzują się tytanowo-cynkowe panele elewacyjne?

Czym charakteryzują się tytanowo-cynkowe panele elewacyjne?
Zarówno w przypadku budynków mieszkalnych, jak i przemysłowych oraz biurowych, wygląd elewacji zawsze postrzegany jest w kategoriach wizytówki całego obiektu. Dlatego właśnie inwestorzy coraz częściej stawiają na technologie wykończeniowe, które łączą w sobie właściwości techniczne i estetyczne. Za doskonały przykład takiego rozwiązania uchodzą nowoczesne panele tytanowo-cynkowe. Co konkretnie warto o nich wiedzieć?

Jakie są najważniejsze parametry techniczne?


Najbardziej rozpoznawalną cechą tego typu paneli jest ich ponadprzeciętna wytrzymałość na wpływ warunków środowiskowych, w tym przede wszystkim wilgoci oraz promieni ultrafioletowych. Ze względu na swoje właściwości chemiczne oraz fizyczne, stop tytanowo-cynkowy nie wykazuje podatności na ewentualność pojawienia się ognisk korozji, co odróżnia go oczywiście od standardowego wykorzystania produktów stalowych. Panele elewacyjne tego typu doskonale radzą sobie zarówno z wysokimi, jak i niskimi temperaturami – a to w naszej strefie klimatycznej niezwykle ważne. Podkreślić trzeba także wyjątkową wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Choć w swojej pierwotnej wersji tytan-cynk jest materiałem o lśniącym i metalicznym wyglądzie, to z czasem – wskutek efektu pasywacji – jego właściwości estetyczne ulegają zmianie. Metal najpierw przybiera barwę antracytową, a później kruczoczarną. Jako że mamy tutaj do czynienia z procesem, który w zależności od konkretnych warunków i miejsca montażu przebiega niejednostajnie, panele elewacyjne produkowane są od razu w wersji chemicznie postarzanej. Dzięki temu rozwiązaniu inwestor zyskuje pewność kolorystycznej stabilności. Co jeszcze warto wiedzieć?

Co z kwestią montażu?


Panele elewacyjne powstają z blachy o grubości od 0,7 do aż 1,5 mm. Do ich produkcji wykorzystywane są nowoczesne sterowane komputerowo maszyny CNC, które zapewniają najwyższą możliwą do osiągnięcia jakość i doskonałą powtarzalność. Ogromną zaletą takiego podejścia do wytwarzania jest fakt, że inwestor samodzielnie może zadecydować o szerokości pojedynczego elementu. Stwarza to wręcz nieograniczoną ilość propozycji aranżacyjnych, które idealnie sprawdzą się zarówno na najprostszych elewacjach, jak i tych o znacznie bardziej skomplikowanym np. obłym kształcie.

Poszczególne komponenty zawsze projektowane są jako rozwiązanie systemowe. Oznacza to, że montażyści będą mogli skorzystać z odpowiednio wyprofilowanych i idealnie pasujących do siebie łączeń, dzięki czemu cały proces przebiegnie znacznie szybciej. Jak podkreślają specjaliści z firmy Loxan Polska, nowoczesne panele elewacyjne wyposażone są również w systemy służące wydajniejszemu odprowadzaniu wody deszczowej. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcieliby mieć absolutną pewność co do tego, że ich elewacja będzie prezentowała się zjawiskowo przez najbliższe kilkadziesiąt lat.

Opracowanie:
Bochnia, Na Buczków 5
tel. 603 396 239
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz