Materiał Partnera

Czym charakteryzują się skóry z włosiem?

Czym charakteryzują się skóry z włosiem?

Wyroby skórzane są uważane za eleganckie, wysokie jakościowo i co najważniejsze bardzo trwałe. Dzisiaj jednym z produktów, na które jest olbrzymi popyt, są skóry z włosiem. Najbardziej uznanymi ich producentami są koncerny z Włoch, które dzisiaj przygotowują materiały o różnym zdobnictwie, wymiarach oraz standardach jakościowych. Wykorzystywane są one przez firmy meblarskie, czy te produkujące galanterię skórzaną.

Bogate zdobnictwo i kolorystyka

Skóry z włosem, które sprawdzane są najczęściej do Polski z Włoch, wyróżniają się swoją różnorodnością. Mogą one występować w różnych wersjach kolorystycznych, od barw zimnych, po ciepłe. Najchętniej zamawiane są jednak te z różnymi elementami zdobniczymi. Stylistyka najczęściej dotyczy motywów roślinnych, a także zwierzęcych. Mowa np. o skórze przypominającej sierść tygrysią, pantery, zebry, czy innych egzotycznych ssaków. Jeśli chodzi zaś o technologię wykonawstwa skór z włosiem, należy wiedzieć, że ich kolory to efekt zastosowania wysokich jakościowo barwników, które odporne są na utratę swojej intensywności. Pomimo iż producenci stosują całkowicie inne metody farbowania skóry, to dzisiaj można osiągnąć również spektakularny efekt w warunkach domowych. Mowa o zastosowaniu innowacyjnego produktu Scherlock System, który dedykowany jest do renowacji mebli skórzanych i tapicerki samochodowej. Wystarczy dostarczyć próbę materiału do takich podmiotów jak firma Alama, aby uzyskać preparat, który kolorystycznie idealnie będzie pasował do naszych oczekiwań. Warto przy tym poznać całą ofertę tegoż przedsiębiorstwa, które oferuje swoim klientom wysokiej jakości środki czyszczące do skóry, a także te konserwujące, oraz oczywiście skóry z włosiem.

Szerokie zastosowanie

Skóry z włosiem mogą być wykorzystywane we wielu branżach. W odzieżowej najczęściej są materiałami do produkcji designerskich torebek, pasków, czy elementów obuwia. Na rynku meblarskim pełnią funkcję materiału na obicia mebli – siedzisk krzeseł, całych foteli, sof, kanap, czy tapczanów. Skóry z włosiem mają również swoje zastosowanie w dekoratorstwie. Dzisiaj można z nich wykonywać naprawdę różnorodne produkty od abażurów do lamp, po okładki do albumów, notesów i dzienniczków. Tak szeroki zakres wykorzystania skóry z włosiem powoduje, że ich hurtowym zakupem jest zainteresowanych wiele firm. Najlepsze punkty handlowe dystrybuują te materiały również dla klientów indywidualnych, którzy odnawiają swoje meble – te dzięki różnym kolorom i wzorom świetnie prezentują się we wnętrzach awangardowych, modernistycznych, czy też skandynawskich.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz