Artykuł sponsorowany

Czym charakteryzują się serwerownie stacjonarne?

Czym charakteryzują się serwerownie stacjonarne?

Dostęp do nowoczesnych technologii zrewolucjonizował pracę wielu firm na całym świecie. Jedne tylko na nich oparły swoją działalność (np. branża IT, telekomunikacyjna), inne musiały to zrobić (np. szpitale). Komputery, obsługujące kluczowe dla firm systemy informatyczne, powinny mieć zagwarantowaną ciągłość pracy w optymalnych dla elektroniki warunkach środowiskowych. W tym celu buduje się serwerownie stacjonarne. Co je charakteryzuje?

Kilka słów o serwerowniach stacjonarnych

Mianem serwerowni stacjonarnej określa się osobne pomieszczenie przeznaczone do magazynowania komputerów i instalacji teletechnicznych. Z racji tego, że urządzenia te zwykle zajmują dużą powierzchnię, przechowywanie ich w przestrzeni biurowej, byłoby problematyczne. Wystąpiłyby też trudności z monitorowaniem pracy komputerów, co jest konieczne, by zapewnić firmie bezpieczeństwo i ciągłość pracy.

Decydując się na budowę własnej serwerowni, można sporo zaoszczędzić na usługach firm hostingowych. Tak ważne zadanie należy powierzyć sprawdzonym specjalistom. Firma Peranek może się pochwalić ponad 30-letnim doświadczeniem w budowie serwerowni stacjonarnych dla przedsiębiorstw z różnych sektorów przemysłu. Wykonawca zapewnia kompleksową obsługę inwestycji – od wykonania projektu serwerowni po funkcjonalny i estetyczny montaż i uruchomienie wszystkich sprzętów.

Jak projektuje się serwerownie stacjonarne?

Wykonanie projektu serwerowni stacjonarnej należy rozpocząć od dokładnego zbadania potrzeb klienta. Inne oczekiwania będzie miała w tym względzie wirtualna agencja reklamowa, a inne cyfrowe archiwum historyczne. Data center powinno idealnie wpisywać się w specyfikę pracy danej firmy. W pomieszczeniu, udostępnionym przez klienta pod budowę serwerowni, należy stworzyć warunki odpowiednie dla dużej liczby sprzętów elektronicznych. Konieczny jest chociażby montaż klimatyzacji precyzyjnej, która będzie chłodzić rozgrzane od pracy komputery, co zabezpieczy je przed awarią, a w konsekwencji – przed utratą ważnych dla firmy danych.

Trzeba też zwrócić baczną uwagę na estetykę montażu komputerów i okablowania. W serwerowni musi panować porządek, co ułatwi np. zidentyfikowanie usterki w przypadku awarii sieci IT czy rozbudowę data center o kolejne sprzęty. W zachowaniu wzorowego porządku pomogą szafy rakowe, które zapewniają łatwy dostęp do elektroniki, jednocześnie ułatwiając jej organizację. A co z firmami, które nie mogą pozwolić sobie na budowę serwerowni stacjonarnej? Powinny one zainteresować się nowoczesnym rozwiązaniem, jakim są serwerownie mobilne. Te również można znaleźć w ofercie firmy Peranek.

Opracowanie:
Warszawa, Ksawerów 21
tel. 22 853 34 32
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz