Artykuł sponsorowany

Czym charakteryzują się nadruki sitodrukowe?

Czym charakteryzują się nadruki sitodrukowe?

Sitodruk jest techniką służącą do pokrywania grafikami różnego rodzaju powierzchni, zarówno małych, jak i wielkich. Jest jedną z najstarszych technik tego typu, jednak cały czas nie traci popularności. Za jej pomocą nanosi się treści na materiały takie, jak karton, tkanina, folia, plastik i podobne. Tego typu technologia, ze względu na stosunkowo niską cenę, jest najczęściej wybierana przez klientów firm poligraficznych.

W jaki sposób tworzy się nadruki sitodrukowe?

Sitodruk jest techniką wykorzystującą specjalne sito o mikroskopijnych oczkach, przez które aplikuje się farbę. Szablon, dzięki któremu możliwe jest wielokrotne drukowanie tego samego obrazu, powstaje właśnie na tym sicie. Po naniesieniu farby na płaszczyznę umieszcza się wszystko w piecu grzewczym, w którym grafika utrwalana jest wysoką temperaturą. Taki sposób druku umożliwia oddanie wzoru z ogromną dokładnością. Natomiast dobrej jakości farby są gwarancją trwałości obrazu.

Gdzie wykorzystuje się drukowanie sitodrukowe?

Sitodruk, który wykonują zakłady poligraficzne, takie jak AMIGO, znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Największą jego zaletą jest uniwersalność, dlatego używany jest w wielu sytuacjach. Przede wszystkim jednak stosowany jest do nanoszenia treści reklamowych na różne płaszczyzny. Jako że dobrze się sprawdza w nanoszeniu grafik na tkaninę, to bardzo często używa się go do drukowania napisów i grafik na odzieży, torbach reklamowych, czapkach lub banerach.

Tą techniką ozdabiane są nie tylko płaskie powierzchnie, jak tkaniny czy plakaty, ale również naczynia takie, jak kubki reklamowe oraz gadżety o różnych kształtach i wielkościach.

Jakie zalety posiadają nadruki sitodrukowe?

Najlepszą cechą sitodruku jest jego uniwersalność. Technika sitodrukowa powala na zastosowanie w wielu przypadkach, zarówno na tkaninie, jak i na twardych powierzchniach. Do tworzenia wielokrotnych odbitek sitodrukowych stosowane są farby w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala na dokładne odwzorowanie nawet najbardziej barwnych i skomplikowanych projektów.

Kolejną zaletą sitodruku jest trwałość odbitek bez względu na rodzaj powierzchni. Grafika na koszulkach, bluzach czy siatkach jest odporna na działanie promieni UV, a także na wielokrotne pranie w wysokich temperaturach. To samo można powiedzieć o naczyniach ozdobionych w ten sposób – z powodzeniem można je myć w zmywarce, a kolory nie blakną.

Przede wszystkim jednak technika sitodrukowa jest relatywnie tania na tle innych, podobnych technik poligraficznych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz