Materiał Partnera

Czym charakteryzują się konstrukcje znane, jako sufity podwieszane?

Czym charakteryzują się konstrukcje znane, jako sufity podwieszane?

Początkowo sufity podwieszane nie były konstruowane w obiektach mieszkalnych. Ekipy budowlane wykonywały je w halach przemysłowych, biurowcach, lokalach usługowo-handlowych. Z czasem jednak zaczęły zdobywać popularność w remontowanych domach i mieszkaniach. Obecnie są chętnie montowane w budynkach jedno i wielorodzinnych. W związku z tym warto zapoznać się z ich charakterystyką.

Remonty obniżające rachunki

Remontując dom lub mieszkanie warto stawiać na rozwiązania obniżające rachunki. Nie muszą być to drogie technologie jak fotowoltaika. Można zacząć od tańszych sufitów podwieszanych, lekkich konstrukcji montowanych pod stropem zazwyczaj robionych ze stelaży aluminiowych i płyt g-k. Warto się na nie zdecydować, dlatego, że:

  • zmniejszają kubaturę pomieszczenia i ogrzewaną powierzchnię,
  • zakrywają instalacje poprowadzone pod stropem,
  • pozwalają na dowolny montaż oświetlenia,
  • mają spore walory dekoracyjne.

Firmy takie jak Usługi remontowo-budowlane T. Wąsika wykonują sufity podwieszane w pomieszczeniach o wysokim stropie.  Zapewniające dobrą izolację akustyczną i termiczną. Co ważne, w razie potrzeby można łatwo je zdemontować.

Sufity gipsowo-kartonowe maskujące instalacje elektryczne nie są jedyną opcją do wyboru. Do dyspozycji jest kilka innych materiałów, z których powstają szkielety i umieszczane na nich płyty. W pierwszym przypadku stosowane są profile aluminiowe, stalowe oraz wykonane z tworzyw sztucznych. Do tego ekipy remontowe nierzadko tworzą stelaże także z drewna. W takim razie z jakich surowców produkuje się płyty sufitowe? Jak już wiadomo podstawą jest karton-gips, kolejna opcja to panele gipsowo-włóknowe. Popularnymi materiałami są płyty mineralne miękki i twarde oraz wersje drewniane. W obiektach przemysłowych montuje się również sufity metalowe. Każdy ze wspomnianych rodzajów oferuje odmienne faktury i poziomy wytrzymałości.

Sposób mocowania sufitów podwieszanych

Warto wiedzieć, że opisywane sufity poza materiałami różnią się sposobem montażu. W domach remontowanych od podstaw fachowcy zakładają przeważnie sufity monolityczne. Powstają z płyt g-k lub kartonowo-włóknowych, tworzą jednorodne powierzchnie bez widocznych łączeń. Alternatywą dla nich są sufity napinane z elastycznych folii z napinaczami. W biurowcach i halach produkcyjnych lepiej sprawdzają się sufity kasetonowe. Ich podstawą jest stelaż wyglądający jak kratownica. Puste pola wypełniają panele, których standardowe wymiary to 60x60 cm. W lokalach usługowych i galeriach zastosowanie znalazły sufity panelowe z tworzyw sztucznych, drewna i materiałów drewnopochodnych. Dostępne są rozmaite wielkości, wzory i kolory paneli.
Opracowanie:
Łódź, Traktorowa 39 lok. 14
tel. 695 173 651
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz