Materiał Partnera

Czy zakup obrączek ślubnych przez Internet to dobry pomysł?

Czy zakup obrączek ślubnych przez Internet to dobry pomysł?

Ślub jest jednym z najpiękniejszych dni w życiu każdego z nas. Ale sama uroczystość zaślubin, wesele, a nawet suknia ślubna z czasem pozostają tylko wspomnieniami. Jest jednak jeden symbol, który przypomina małżonkom o łączącej ich więzi przez całe życie. To obrączki ślubne. Dlatego ich wybór jest tak ważny, a wiele par obawia się nabywać je online. Czy jednak słusznie?

Zakup obrączek przez Internet – czy to bezpieczne?

Obrączki to biżuteria wyjątkowa. Podobnie jak w przypadku pierścionka zaręczynowego, przy ich wyborze każdy detal ma znaczenie. Niektóre pary stawiają na klasykę i minimalizm, a więc np. proste obrączki z żółtego złota. Inne zaś poszukują bardziej wyrafinowanego i nietuzinkowego symbolu łączącej ich miłości. Im bardziej wymyślnych obrączek się poszukuje, tym lepszym rozwiązaniem jest ich zakup online, np. w sklepie, który prowadzi firma Paweł Sekuła Goldendreams. W sieci bowiem znaleźć można setki, jeśli nie tysiące unikatowych wzorów, a to nie jedyna zaleta tej formy zakupów.

Online znaczy taniej

W obrączki zazwyczaj inwestujemy więcej niż w zwykłą biżuterię. Powód jest bardzo prosty: wiemy, że będziemy je nosić przez lata, dzień w dzień. Dlatego obrączka musi być nie tylko ładna, ale i wytrzymała. Ale czy w związku z tym musi kosztować mały majątek? Cenę można obniżyć, decydując się na zamówienie wybranego modelu w Internecie. Najczęściej internetowe sklepy jubilerskie są równocześnie pracowniami, w których ręcznie tworzy się obrączki ślubne i inne ozdoby. Nie trzeba się więc obawiać o jakość czy precyzję wykonania. Cena może być jednak nawet o kilkanaście – kilkadziesiąt procent niższa. Wynika to ze sposobu sprzedaży i najczęściej bezpośredniego kontaktu producenta z klientem.

Co ważne, w sieci łatwiej również znaleźć znacznie tańsze, a przy tym nieustępujące pięknem tym klasycznym, obrączki wykonane z tytanu. Ten nieuczulający i wytrzymały materiał zachowa połysk przez wiele lat, a koszt zakupu kompletu pięknych obrączek będzie niższy.

A co z rozmiarem?

Dobranie idealnego rozmiaru obrączek to najważniejsza kwestia. Muszą pasować na palec perfekcyjnie. Pytanie więc, jak zrobić to online? Sposobów jest kilka:

  • dokładnie zmierzyć obwód palca i porównać go z informacjami o rozmiarach, jakie zostały zamieszczone online,
  • zamówić (często zupełnie bezpłatnie) próbnik, poprzymierzać różne rozmiary obrączek, a następnie zamówić ten odpowiedni.

Warto pamiętać przy tym, aby zamówienie na obrączki złożyć z odpowiednim wyprzedzeniem. Proces produkcji może zająć kilka tygodni. Dobrze więc zakupić je mniej więcej na 2-3 miesiące przed ślubem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz