Artykuł sponsorowany

Czy wyróżnia się wodne ogrzewanie podłogowe? Zdradzają fachowcy firmy HAUS TECHNIK

Czy wyróżnia się wodne ogrzewanie podłogowe? Zdradzają fachowcy firmy HAUS TECHNIK

Nowoczesne domy jednorodzinne i innego typu budynki wyposażane są w innowacyjne systemy grzewcze. Nie tylko mowa o ekologicznych oraz energooszczędnych źródłach ciepła w postaci kotłów kondensacyjnych czy pomp powietrznych. Istotne są również równie wydajne i optymalizujące rachunki instalacje płaszczyznowe. Mowa przede wszystkim o ogrzewaniu podłogowym w systemie wodnym. Czym się ono wyróżnia? O tym opowiadają fachowcy firmy monterskiej HAUS TECHNIK, która działa w Niedźwiadach koło Żnina.

Z czego zbudowany jest system wodny podłogówki?

Ogrzewanie wodne w systemie podłogowym to specjalny układ elastycznych przewodów o standardowej średnicy 16 mm, które umieszczane są w warstwie izolacyjnej, a następnie zalewane betonową posadzką. Najczęściej jest to lekkie podłoże jastrychowe o zdolnościach akumulacji ciepła. Jak tłumaczą bowiem specjaliści z firmy HAUS TECHNIK, tajnikiem pracy podłogówki jest to, iż już przy niewielkich temperaturach medium roboczego – wody lub specjalnego kondensatu – podłoga na całej swojej płaszczyźnie odbierze krążące w układzie ciepło, działając jak swoisty piec akumulacyjny. Tym samym nawet po wyłączeniu źródła ogrzewania posadzki na długo utrzymają energię cieplną. Zagwarantują one przyjemną temperaturę wnętrz bez generowania kosztów. By jednak móc cieszyć się takim systemem, musi być one dobrze zaprojektowany i precyzyjnie zamontowany. Inwestorzy ze Żnina i okolic powinni zatem zainteresować się usługami firmy HAUS TECHNIK, która słynie z innowacyjnych rozwiązań. Jak zapewnia jeden z fachowców tej pracowni:

Zawsze dbamy o to, by zagwarantować klientom rozwiązania projektowe i montażowe pozwalające osiągnąć najwyższą sprawność podłogówki przy najniższych kosztach inwestycyjnych. Liczy się dla nas to, by system ogrzewania podłogowego był ekologiczny, energooszczędny, zautomatyzowany i co ważne bezawaryjny. Z nami Twój budynek może być też ogrzewany bez wysiłku. Prosta obsługa instalacji płaszczyznowej to jedna z jej największych zalet.

Kiedy warto postawić na ogrzewanie podłogowe?

Popularna już podłogówka ma bardzo szerokie zastosowanie zarówno w budownictwie jednorodzinnych oraz wielorodzinnym, jak i publicznych czy komercyjnym. Najczęściej jednak ogrzewanie podłogowe w systemie wodnym jest wykonywane w nowych domach przygotowywanych w standardzie WT 2021, a nawet w klasie energooszczędności NF 40. Podłogówka świetnie sprawdza się też w przypadku obiektów pasywnych i nie ma przeciwwskazań, by zastosować ją jako instalację wielokondygnacyjną.

Jeśli chodzi o rodzaje źródeł ciepła, pod które podpięty może być system ogrzewania płaszczyznowego, wyróżnić należy pompy ciepła powietrzne, kolektory słoneczne, koty kondensacyjne, standardowe kotły gazowe, piece na ekopellet, a nawet starsze piece na paliwa stałe. Fachowcy firmy HAUS TECHNIK rekomendują jednak, by w domach stawiać na podłogówkę z dwufunkcyjnymi pompami powietrznymi lub też gruntownymi. To wtedy budynek będzie ogrzewany przy niskich kosztach, a inwestycja szybko się w pełni zwróci.

Jakie są najważniejsze zalety podłogówki?

Inwestorzy, którzy biorą pod uwagę montaż systemu podłogowego w swoich budynkach, powinni zapoznać się z kilkoma ważnymi zaletami takiego rozwiązania grzewczego. Instalatorzy firmy HAUS TECHNIK zapewniają, że taka technologia wyróżnia się:

  • Tworzeniem we wnętrzach zdrowego mikroklimatu – powietrze nie jest przesuszone, a ciepło utrzymuje się głównie poniżej 1,5 metra.
  • Ograniczeniem cyrkulacji powietrza – wpływa to na brak kurzu krążącego w pomieszczeniach, na co uwagę powinni zwrócić alergicy i astmatycy.
  • Ciepłymi podłogami idealnymi dla osób starszych czy dzieci bawiących się na posadzkach.
  • Możliwością pełnego zautomatyzowania systemu – mowa o podpięciu instalacji pod SmartHome lub rozwiązanie BMS.
  • Brakiem konieczności montowania wiszących grzejników – dzięki temu łatwiej można zaaranżować wnętrza budynku.
  • Energooszczędnym działaniem – wszystko dzięki swoistemu piecowi akumulacyjnemu, a także dzięki niskiej temperaturze czynnika grzewczego płynącego w zamkniętym obiegu.
  • Brakiem obciążania pieców, kotłów i instalacji – niska temperatura czynnika to dłuższa żywotność każdego elementu systemu grzewczego. 
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz