Artykuł sponsorowany

Czy wszyscy potrzebujemy stylisty?

Czy wszyscy potrzebujemy stylisty?

Nazwa zawodu "stylista" pochodzi od słowa "styl", które oznacza sposób bycia, ubierania się charakterystyczny dla jakiejś osoby. W potocznym rozumieniu jest to nadawanie nowego, bardziej wyrafinowanego charakteru danej osobie czy rzeczy. Jeszcze przed kilkunastu laty był to zawód mało popularny; dziś, w związku z rozwojem mediów, a zwłaszcza internetu, pojawia się coraz więcej stylistów, doradców modowych i kreatorów wspaniałego wyglądu.

Chętnie korzystamy z porad w internecie

Z porad stylistów, odmiennie niż kiedyś, korzystają teraz nie tylko gwiazdy i celebryci. Każdy z nas chętnie ogląda youtubowe czy instagramowe poradniki i korzysta ze sposobów na strój czy makijaż, które są prezentowane przez pasjonatów. Nie znamy predyspozycji tych osób, nie wiemy, czy mają wykształcenie kierunkowe i papiery potwierdzające, że znają się na tym, co robią – ale widzimy efekty ich pracy i sami oceniamy, który styl nam odpowiada, a który nie. Jeśli dodatkowo osoba prowadząca kanał youtube odpowiada na pytania i doradza innym, staje się to tym bardziej przydatne, ale niestety nie zdarza się często.

Ale są też styliści, którzy oferują swoje usługi bezpośrednio, chętnie spotkają się z klientem, pójdą razem na zakupy, podpowiedzą jakie fasony czy tkaniny będą najodpowiedniejsze dla danego typu figury, jakie kolory pasują dla typu urody. Taką osobą jest na przykład pani Izabela Sobańska, prowadząca usługi pod nazwą "Stylistka Codziennej Szafy". Jak sama mówi, pasjonuje ją wydobywanie piękna, które istnieje w każdym z nas, tylko nie zawsze potrafimy sami znaleźć odpowiedź, w jaki sposób najkorzystniej je pokazać.

Pomoc prawdziwego stylisty

Taki stylista, który spotka się z nami osobiście i udzieli porady właściwej wyłącznie dla nas, może osiągnąć to, co wydaje nam się niemożliwe. Może nas całkowicie odmienić. Stylista pracujący indywidualnie z klientem to stylista osobisty. Współpracuje on z osobami, które potrzebują rady w zakresie stylu, sylwetki, doboru barw czy fasonów oraz całościowego wizerunku. Czasem taka osoba prowadzi szkolenia z zakresu dress code'u. Może używać określenia stylista ubioru, stylista wizerunku. Niejednokrotnie doradza także w zakresie fryzury czy makijażu, choć to są nieco odmienne specjalności.

Zresztą różnych odmian tego zawodu jest tyle, ile obszarów w życiu, które wymagają stylizacji, czy zadbania o właściwy wizerunek. Stylista mody może pracować w redakcji magazynu mody lub portalu lifestyle'owego; stylista sesji zdjęciowych pilnuje przy sesji fotograficznej, by modelka czy model wyglądali nienagannie; styliści potraw, czy styliści rekwizytów przygotowują odpowiednio potrawy lub dekoracyjne kompozycje przedmiotów na przykład do zdjęć reklamowych. I tak dalej i tym podobne. Styliści, projektanci, wizażyści – oni wszyscy dbają o to, by w naszym otoczeniu było odrobinę piękniej i byśmy my sami czuli się bardziej atrakcyjni i dzięki temu pewni siebie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz