Czy wesele w namiocie to dobry pomysł?

Czy wesele w namiocie to dobry pomysł?

Wesele jest ważnym wydarzeniem, dlatego warto zastanowić się nad oryginalnym miejscem, dzięki któremu te wyjątkowe chwile będą jeszcze bardziej niezwykłe. Na liście popularnych weselnych miejsc znajdują się pałace czy sale. Namioty mają tę zaletę, że można je rozłożyć w każdym miejscu. Dowiedz się, jakie inne korzyści płyną z wyboru namiotu na weselne przyjęcie, jakie są wady takiego przedsięwzięcia oraz ile kosztuje wynajem namiotu.

Kiedy namiot weselny będzie najlepszym wyborem?

Największym plusem namiotu weselnego jest to, że nie musimy czekać na terminy. Na sale często oczekuje się nawet latami – rezerwacja jest dużym problemem. W przypadku namiotu termin nie będzie nas ograniczał. To my zdecydujemy o tym, kiedy odbędzie się wesele i nie będziemy musieli sugerować się kalendarzem sal weselnych czy pałaców.

W przypadku imprezy w plenerze wybór terminów będzie miał jednak duży wpływ na sukces przedsięwzięcia i na dobrą zabawę pary młodej i gości. Namiot weselny jest bowiem idealnym pomysłem, jeżeli dzień naszego ślubu jest piękny i słoneczny. Warto zatem wybrać letni termin. Najlepszym miesiącem będzie sierpień – wtedy zazwyczaj pogoda jest najładniejsza. Czerwiec i lipiec również mogą się sprawdzić. Są to pogodne i ciepłe miesiące. Należy pamiętać, że zawsze mogą nas zaskoczyć burze, deszcze i silny wiatr.

Znalezienie odpowiedniego miejsca pod namiot to nie lada wyzwanie. Warto wiedzieć o paru rzeczach. Najważniejsze jest, aby:

 • podłoże było równe, dobrze, gdy rośnie na nim trawa;
 • teren otaczający namiot był ciekawie zagospodarowany – pełny zielni oraz kwiatów;
 • przestrzeń była obszerna – dopasowana do liczby gości, którą zaprosiliśmy.

Są tereny, które nie sprawdzą się pod namiot. Namiotu weselnego nie należy stawiać na:

 • nierównych powierzchniach;
 • plaży – piasek będzie sprawiał duże problemy;
 • łąkach czy polach – minusem będzie kurz.

Ile kosztuje namiot weselny?

Cena namiotu weselnego nie należy do najmniejszych, ale takie rozwiązanie jest warte swojej ceny. Oprócz wynajęcia namiotu trzeba dodać koszty wynajęcia:

 • firmy zajmującej się cateringiem;
 • przestrzeni, pod którą będzie stał nasz namiot;
 • parkietu tanecznego;
 • podestu dla zespołu muzycznego;
 •  toalety;
 •  stołów, krzeseł oraz elementów dekoracyjnych.

Przy tym wszystkim należy również zadbać o nagłośnienie i oświetlenie, czyli o dopływ prądu.

Zatem na cenę namiotu imprezowego będzie składało się wiele czynników. Przy wyborze miejsca na wesele należy o tym pamiętać i przygotować się odpowiednio.

Jak można obniżyć koszty namiotu weselnego?

Jeżeli chcemy zaoszczędzić, możemy wybrać rodzinny ogród czy działkę – wtedy nie musimy już myśleć o wynajęciu terenu. Będziemy również mieli dostęp do mediów i łazienki.

Możemy również wynająć miejsce z gotowym zapleczem. Teren obok pałacu czy sali weselnej umożliwi korzystanie z toalet i dodatkowo ułatwi dostęp do zaplecza gastronomicznego. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu.

Na co należy zwracać uwagę przy wyborze namiotu?

Wynajem namiotów weselnych to sprawa kluczowa. Przede wszystkim najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników imprezy. Warto zatem upewnić się, czy materiały wykorzystywane do produkcji namiotu na wesele są certyfikowane i atestowane. Ważne jest również, aby taki namiot posiadał ubezpieczenie OC.

Estetyka namiotu także jest bardzo ważna. Dlatego warto jest wiedzieć, z jakich materiałów jest on zrobiony i przed wynajęciem zobaczyć, jak będzie się prezentował.

Organizacja wesela w plenerze nie jest standardowa oraz generuje spore koszty. Dlatego przed podjęciem decyzji należy dobrze się zastanowić i przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Namiot sprawdzi się także w twoim ogrodzie. Namiot ogrodowy jest idealnym miejscem na imprezy z przyjaciółmi.

Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz