Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

Depilujesz ciało woskiem lub kremem i masz dość wrastających włosków? Chcesz pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze? Jest na to sposób. Umów się na depilację laserem. Sprawdź, jak przygotować się do zabiegu i jakie są przeciwwskazania. Dowiedz się, na czym polega usuwanie owłosienia laserem, ile zabiegów należy wykonać i czy depilacja laserowa jest skuteczna.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa działa na zasadzie zjawiska fototermolizy. Wiązka światła przedostaje się do skóry i jest pochłaniania przez melaninę, czyli barwnik, który znajduje się mieszkach włosowych. W ten sposób laser niszczy cebulki włosowe, jednak jest bezpieczny dla skóry, bo nie przedostaje się do głębokich warstw, a działa jedynie powierzchniowo.

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Do każdego zabiegu należy się odpowiednio przygotować, a szczególnie zabieg laserowej depilacji wymaga spełnienia kilku ważnych warunków.

Miesiąc przed zabiegiem nie można się opalać oraz używać samoopalaczy. Opalona skóra zawiera dużą ilość melaniny, na którą działa laser, co może skutkować poparzeniem lub po prostu słabym działaniem lasera na włosy.

Również na miesiąc przed zabiegiem nie wolno przyjmować leków fotouczulających oraz pić ziół, takich jak dziurawiec czy nagietek.

Tydzień przed zabiegiem nie można smarować skóry kremami do depilacji oraz maściami z dodatkiem witaminy A, C czy kwasami owocowymi, które mają działanie wybielające przebarwienia.

Skóra powinna być zadbana, nie może być przesuszona czy z ranami, jednak bezpośrednio przed zabiegiem nie można używać żadnych kremów pielęgnacyjnych czy perfum oraz należy ogolić depilowane miejsce.

Ile zabiegów depilacji laserowej wykonać?

Niestety, jeden zabieg nie wystarczy, choć już po pierwszej depilacji laserem nie odrasta już nawet do 30% włosów. Zwykle zaleca się przeprowadzenie od trzech do sześciu zabiegów w odstępach od jednego do trzech miesięcy.

Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa nie boli, jednak może być odczuwana jako nieprzyjemna. Może pojawić się lekki dyskomfort opisywany jako mrowienie, szczypanie albo pieczenie. Zazwyczaj stopień odczuwania bólu zależy od wrażliwości konkretnej osoby.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserem?

Mimo że depilacja laserowa ma wielu zwolenników, nie jest wskazana dla wszystkich. Kto nie powinien decydować się na depilację laserem?

  • osoby chore na łuszczycę, bielactwo, opryszczkę
  • kobiety w ciąży
  • osoby przyjmujące leki światłouczulające lub hormonalne

Do przeciwwskazań nie należą na pewno problemy z wrastaniem włosów czy obrzęk lub stany zapalne wywołane po tradycyjnej depilacji – oczywiście wszelkie podrażnienia muszą być bezpośrednio przed zabiegiem wyleczone. Wręcz przeciwnie, depilacja laserowa jest jedynym wyjściem na pozbycie się owłosienia bez skutków ubocznych u osób z tendencją do wrastających włosków.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Tak, depilacja jest skuteczna, jednak nie u wszystkich osób się sprawdzi. Na skuteczność depilacji ogromny wpływ ma karnacja oraz intensywność owłosienia. Osoby, które mają ciemne i grube włosy, na pewno będą zadowolone z efektów depilacji laserowej. Z kolei na cienkie i słabe włoski laser może w ogóle nie zadziałać. Przede wszystkim jednak, by depilacja była skuteczna, trzeba powtórzyć zabieg kilkukrotnie.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Koszt jednego zabiegu depilacji laserowej waha się między 100, a nawet 1000 zł. Wszystko zależy od rodzaju lasera oraz wybranej powierzchni, np. depilacja laserowa bikini kosztuje od 200 do 500 zł, depilacja laserowa pach to wydatek rzędu 200-300 zł, natomiast depilacja łydek kosztuje od 300 do 500 zł za jeden zabieg. Najmniej zapłacisz za depilację wąsika, około 100 zł za sesję.

Jeśli nie jesteś przekonana do depilacji laserowej, poznaj 5 skutecznych sposobów depilacji.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz