Materiał Partnera

Czy warto zaufać kultowej polskiej marce jednośladów Romet?

Czy warto zaufać kultowej polskiej marce jednośladów Romet?
Logo pegaza zrywającego się do lotu kojarzy niemal każdy, zwłaszcza starsze pokolenia. W czasach swojej świetności Romet produkował ponad 1,2 mln rowerów w ciągu roku. I choć dziś produkcja jest nieco niższa, warto wiedzieć, że firma nadal dba o wysoką jakość swoich pojazdów. Setki konkurentów nie zdjęło kultowej firmy z polskiego rynku. Co dziś znajdziemy w najnowszej ofercie i czy warto zakupić ich jednoślady?

Kultowe pojazdy firmy ROMET

Marka na zawsze odbiła swoje piętno w pamięci wielu osób. Kultowe pojazdy były marzeniem wielu dzieciaków w drugiej połowie XX wieku, przez co pojazdy ROMET gościły na różnego rodzaju uroczystościach np. komunii lub bierzmowania, jako czołowe prezenty od bliskich.

Wśród najpopularniejszych produktów można wymienić przede wszystkim:

  • Komar – motorower, który w ciągu niespełna 23 lat produkcji doczekał się aż kilkunastu modeli. Ze względu na niewielkie rozmiary, marzył o nim każdy młody chłopiec, który rozpoczynał przygodę z motorowerami.
  • Ogar – powstał nieco później i był już motorowerem dwuosobowym.
  • Chart – najmłodszy z przedstawicieli rodowodowych motorowerów Romet. Był uważany za model bardzo nowoczesny. W latach premiery kosztował więcej niż przeciętne wynagrodzenie Polaka.

Wśród kultowych pojazdów znajdują się również rowery:

  • Karat – pierwszy rodzimy składak, dzięki łatwemu transportowi (możliwość złożenia ramy i lekka konstrukcja) był uwielbiany zwłaszcza przez osoby często podróżujące.
  • Wigry – najpopularniejszy typ składaków, były nie tylko tanie, ale też stosunkowo niedrogie. Charakterystyczna budowa umożliwiała wygodną, wyprostowaną pozycję podczas jazdy, dlatego sprawdzał się u osób starszych i cierpiących na problemy z kręgosłupem.

Co oferuje dzisiejsza marka?

I choć wyżej wymienione pojazdy budzą nostalgię, dziś są raczej mało użyteczne i niespotykane na ulicach – z wyjątkiem zapalonych kolekcjonerów. Warto jednak wiedzieć, że obecnie ROMET nadal zajmuje się produkcją wysokiej jakości rowerów, motocykli oraz motorowerów, w ostatnich latach poszerzając swój asortymentów również o skutery i quady. Kupując ich produkty, przede wszystkim wspierasz Polską gospodarkę, mając jednocześnie pewność, że nie zawiedziesz się na jednośladzie. Nowoczesna odsłona marki Romet łączy w sobie wszystko, co najlepsze – wytrzymałość, innowację oraz ciekawy design. Szeroki wybór produktów tej marki znajdziesz w toruńskim sklepie AWISTA. Wszystkie pojazdy i akcesoria były przez lata udoskonalane, aby wpasować się w nowoczesne standardy i upodobania swoich klientów. Sklep mieści się przy ul. Curie-Skłodowskiej 81A.

Opracowanie:
Aleksandrów Kujawski 1
tel. 692 361 632
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz