Materiał Partnera

Czy warto zakupić gruz budowlany?

Czy warto zakupić gruz budowlany?

Gruz powstający przy pracach budowlanych traktowany przez większość osób jest jako odpad, ale w rzeczywistości może on zostać wykorzystany na wiele sposobów. Czasami można go odkupić, a bardzo często jest on  oddawany za darmo - wystarczy załatwić sobie transport gruzu, aby móc go odebrać z miejsca budowy lub remontu. Sprawdź, do czego można wykorzystać gruz!

Utwardzenie terenu

Jak mówi nam właściciel firmy Trans Usługi Transportowo - Handlowe Włodarska Kinga, która oferuje transport gruzu, ładunki z tym odpadem bardzo często trafiają na… inne budowy! Gruz jest ekonomicznym i dobrym materiałem do utwardzania podjazdów albo tarasów - świetnie nadaje się na podbudowę, na której zostanie wylana warstwa betonu, a następnie ułożony zostanie parkiet albo płytki. Przy takich pracach budowlanych zejść może sporo gruzu, więc jest to na pewno bardzo opłacalne w porównaniu do innych opcji, takich jak zakup kruszywa.

Do utwardzenia terenu nada się każdy rodzaj gruzu, wystarczy go odpowiednio rozprowadzić i w razie potrzeby usunąć lub rozbić większe kawałki, które w gruzie mogą się znaleźć.

Wykorzystanie gruzu w ogrodzie

Odpady budowlane w ogrodzie? Wbrew początkowym wątpliwością okazuje się, że gruz świetnie sprawdza się podczas wykonywania różnych prac ogrodowych. Gruz, który w swoim składzie ma sporo wapnia i przepuszcza wodę, tworzy dobre warunki do rozwoju roślin. Sprawdź, w jakich sytuacjach warto zamówić transport gruzu.

Gruz w ogrodzie można wykorzystać przy takich pracach, jak:

  • Formowanie terenu - stworzenie skalniaka, pagórków, czy skarp przy pomocy ziemi może nie tylko być kosztowne, ale też trudne - ziemia wymaga bowiem domieszki kamieni, aby przy wyższych konstrukcjach utrzymać kształt.  Gruz idealnie sprawdza się do formowania terenu!
  • Skuteczne odprowadzanie wilgoci - Twój ogród położony jest w wilgotnym miejscu, a woda niszczy rośliny? Gruz jest świetnym sposobem na wykonanie drenażu w formie studni chłonnej. Czym jest studnia chłonna? Jest to dół, który sięga od powierzchni ziemi aż do warstwy przepuszczalnej. Studnia chłonna może być wykonana z tworzywa, wypełniona kamieniami albo właśnie gruzem.
  • Tworzenie ścieżek w ogrodzie - planujesz wykonanie ścieżki w ogrodzie? Gruz doskonale nada się do utwardzenia miejsca, w którym przebiegać będzie ścieżka. Wystarczy wybrać warstwę gruntu na około 20 - 30 cm i ubić grubą warstwę gruzu.

Jak widać, warto zamówić firmę transportową do przewozu gruzu dla swojego domu i ogrodu. To tani materiał, który wykorzystać można na wiele różnych sposobów. A Ty, jak planujesz wykorzystać gruz?

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz