Materiał Partnera

Czy warto zainwestować w stałą obsługę prawną firmy?

Czy warto zainwestować w stałą obsługę prawną firmy?

Z prawem mamy do czynienia codziennie, choć w wielu sytuacjach nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Przepisy zawarte w ustawach regulują niemal każdy aspekt naszego życia. Są szczególnie ważne w jego sferze biznesowej. Dlatego przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na stałą obsługę prawną swojej firmy w doświadczonych kancelariach radcowskich czy adwokackich. Czy to dobra decyzja?

Wsparcie prawne przydatne na każdym kroku

W działalności biznesowej, aby się rozwijać, trzeba nieustannie aktywnie działać na rynku. To zaś wiąże się np. z podpisywaniem nowych umów z kontrahentami czy oferowaniem swoim klientom szerokich możliwości zawierania transakcji. Każda taka decyzja może pociągać za sobą konsekwencje prawne. Czasem nawet jeden niekorzystny zapis w umowie o współpracy podpisanej z nowym partnerem może wywołać prawdziwe trzęsienie ziemi w firmie i poważne straty finansowe. Problematyczne może być również choćby nieopatrzenie odpowiednimi klauzulami zasad zakupów w sklepie internetowym. Między innymi w takich sytuacjach nieodzowna staje się pomoc prawna, której udziela np. Reichert-Kądziołka Elżbieta. Radca prawny. Dobremu prawnikowi nierzadko wystarczy jeden rzut oka na zapisy umowy, aby wskazać wszystkie potencjalne ryzyka wiążące się z jej podpisami. Dlatego jego wsparcie jest nieodzowne w wielu aspektach działalności biznesowej.

Co obejmuje swoim zakresem obsługa prawna firm?

Stała obsługa prawna firm może przybrać różny charakter. Wszystko bowiem zależy m.in. od specyfiki działalności biznesowej klienta, jak i skali, w jakiej jest ona prowadzona. Prawnik może służyć doraźną pomocą – np. przy sporządzaniu nowych umów czy konsultując podejmowane przez firmę decyzje. Może również zaoferować stałe wsparcie – w tym dyżury w siedzibie swojego klienta, dogłębną analizę wszelkiej dokumentacji czy reprezentację firmy w kontaktach z kontrahentami czy instytucjami państwowymi. Zakres umowy o obsłudze prawnej można zawsze dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. W jej ramach prawnik może m.in.:

  • udzielać porad prawnych związanych z bieżącą działalnością klienta,
  • sporządzać pisma sądowe i inne związane z postępowaniami w sądach, organach administracji państwowej czy innych instytucjach,
  • reprezentować swojego klienta w procesie windykacji należności,
  • sporządzać oraz opiniować umowy oraz inne dokumenty kluczowe w działalności,
  • zająć się prowadzeniem spraw pracowniczych,
  • sporządzać opinie prawne.

Tak szeroki zakres wsparcia prawniczego stanie się fundamentem bezpiecznego prowadzenia interesów i zminimalizuje ryzyko podjęcia niewłaściwych decyzji biznesowych.

Opracowanie:
Nowy Sącz, Berka Joselewicza 1 lok. 2
tel. 18 449 09 08
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz