Materiał Partnera

Czy warto wysłać dziecko do przedszkola niepublicznego?

Czy warto wysłać dziecko do przedszkola niepublicznego?

Edukacja dzieci już od najmłodszych lat to pomysł wybierany przez wielu rodziców. Oznacza to zazwyczaj posłanie dziecka do odpowiedniego przedszkola niepublicznego, w którym realizowane przez wychowawców materiały mają znaczący wpływ na harmonijny jego rozwój. Pomagają mu także lepiej przygotować się do współżycia z rówieśnikami w późniejszych etapach kształcenia – jakie jeszcze korzyści daje takie rozwiązanie?

Wszechstronny rozwój

Dziecko znajdujące się pod opieką wykwalifikowanych wychowawców prowadzących zajęcia w przedszkolach niepublicznych realizuje materiał nie tylko z określonych, standardowych przedmiotów szkolnych. Niezwykle istotny jest przede wszystkim rozwój fizyczny od najmłodszych lat, dlatego dobre przedszkola niepubliczne, takie jak np. Kubuś i Przyjaciele, realizują m.in. ćwiczenia z rytmiki połączone z aktywnym wypoczynkiem i spacerami na świeżym powietrzu. W renomowanych placówkach wdrażane są także innowacyjne programy, takie jak chociażby nauka języka angielskiego w formie zajęć muzyczno-ruchowych. W ten sposób dziecko rozwija się nie tylko intelektualnie, ale też zachowuje określoną aktywność fizyczną. Warto wiedzieć, że zajęcia tego typu realizowane są w pełni bezstresowo, a połączenie nauki z zabawą daje ogromną radość najmłodszym i zachęca ich do dalszego poszerzania swoich horyzontów. W renomowanych przedszkolach niepublicznych dzieci kształcą się wielokierunkowo, jednak wychowawcy zwracają uwagę na ich ulubione formy spędzania czasu, dobierając w ten sposób właściwy program dla każdego z przedszkolaków. Czego dokładnie uczą się najmłodsi w przedszkolach niepublicznych?

Gry, zabawy i nauka

Beztroski okres dzieciństwa powinien pozostać w pamięci jako czas spędzony w doskonałej atmosferze – z pewnością pomagają w tym gry i zabawy organizowane w przedszkolach niepublicznych w ramach zajęć. Stymulują one zmysły najmłodszych, pobudzając ich do rozwoju myślowego, uczą też współpracy w grupie i obcowania z rówieśnikami. W ten sposób dziecko idąc do szkoły podstawowej, jest przygotowane na codzienne przebywanie z określonymi osobami, uczy się nawiązywać z nimi poprawne relacje i utrzymywać je. W dobrych przedszkolach niepublicznych wychowawcy proponują czytanie bajek, śpiewanie i taniec, co sprawia, że dzieci doskonale bawią się, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności czytania oraz ruchu. Pasję i talent pozwalają odnaleźć także zajęcia plastyczne i ceramiczne, a nauka samodzielności dodaje dzieciom odwagi i kształtuje ich charakter, dzięki czemu w przyszłości będą one w stanie lepiej poradzić sobie np. ze sprawami urzędowymi. Warto więc wysłać dziecko do przedszkola niepublicznego – ważne jest jednak, by wybrać placówkę oferującą również wsparcie psychologa i logopedy. W ten sposób rodzice mogą być pewni, że ich dziecko znajduje się pod kompleksową opieką wykwalifikowanych specjalistów dbających o jego harmonijny rozwój.

Oceń artykuł (1)
2.0
Komentarze
Dodaj komentarz