Materiał Partnera

Czy warto wykonać podłogę ze spieków kwarcowych?

Czy warto wykonać podłogę ze spieków kwarcowych?

Wykończenie podłogi w domu, mieszkaniu czy obiekcie użyteczności publicznej to bardzo ważna kwestia w kontekście uzyskania atrakcyjnej aranżacji pomieszczenia. Pod uwagę należy wziąć również parametry materiału, który wybierzemy – powinien być on odporny na ścieranie i jednocześnie ciekawy wizualnie. Wymogi te spełniają spieki kwarcowe, czyli popularne płytki podłogowe. Co je charakteryzuje?

Z czego wykonane są spieki kwarcowe?

Jak sama nazwa wskazuje, wspomniane spieki przygotowuje się m.in. z kwarcu. Jest on łączony z kamieniami naturalnymi oraz ceramicznymi pigmentami. W ten sposób uzyskuje się specjalną mieszankę, która nadaje się do dalszej obróbki poprzez wypalanie. Wykorzystanie wysokich temperatur sprawia, że wspomniane składniki twardnieją, tworząc płytki podłogowe o niezwykle atrakcyjnym, nietuzinkowym wyglądzie. Charakteryzuje je niewielka grubość, która nie ma jednak znaczącego wpływu na trwałość takiego materiału wykończeniowego – doskonale sprawdza się on nawet w obiektach użyteczności publicznej.

Spieki kwarcowe, którymi określa się przeważnie wielkoformatowe płytki ceramiczne, z powodzeniem zastąpić mogą kamień naturalny. Taki materiał do wykończenia podłogi musi być jednak wysokiej jakości, co gwarantuje firma Max Komfort, proponując klientom wyłącznie produkty trwałe i odporne na ścieranie. Jest to niewątpliwie spora zaleta spieków kwarcowych, które jednak mają znacznie więcej atutów. Dlaczego zatem dobrze jest uwzględnić je przy wykończeniu podłóg w domach, mieszkaniach i innych obiektach?

Jakie są zalety spieków kwarcowych?

Na uwagę w przypadku spieków kwarcowych zasługuje stosunek ceny do jakości. Takie płytki są bowiem towarem ekskluzywnym, co wynika z charakterystyki ich przygotowania i wysokiej jakości materiału. Nadal jednak pozostają znacznie tańsze niż  wspomniany kamień naturalny czy beton architektoniczny. Są też stosunkowo łatwe w ułożeniu, można je dopasowywać pod względem wizualnym i nadają się do różnych typów pomieszczeń. Spieki kwarcowe będą też świetnym wyborem jako podłoga jednolita w całym obiekcie.

Taki rodzaj materiału wykończeniowego pozostaje wygodny w użytku, łatwy w czyszczeniu i odporny na ścieranie. Nawet przy intensywnej eksploatacji jego wygląd pozostaje niepowtarzalny, co możliwe jest jednak tylko przy zastosowaniu wysokiej klasy spieków. Płytki wielkoformatowe tego typu są zatem wszechstronne, eleganckie, lekkie i wytrzymałe zarazem. Wiele atutów sprawia, że zdecydowanie warto wykonać podłogę właśnie ze spieków kwarcowych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz