Materiał Partnera

Czy warto ubezpieczyć nieruchomość?

Czy warto ubezpieczyć nieruchomość?

Budowa wymarzonego domu lub zakup upragnionego mieszkania to spory wydatek. Zwykle, na zakup nieruchomości wydajemy wszystkie oszczędności i zaciągamy kredyt w banku. Dbamy, aby nowe gniazdko było przytulne, bezpiecznie i atrakcyjnie zaaranżowane. Zależy nam na komforcie więc inwestujemy w nowoczesny sprzęt AGD i RTV. Często jednak zapominamy o tym, żeby ubezpieczyć nieruchomość, a niestety zdarza się, że dobytek naszego życia zostaje zniszczony przez pożar lub powódź, albo stajemy się ofiarami przestępców.

Często radość z nabycia lokalu sprawia, że nie myślimy o przykrych zrządzeniach losu, które mogą nas dotknąć. Jednak, jak mówi stare przysłowie – przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego warto zadbać o zakup odpowiedniej polisy.

Jak wybrać ubezpieczenie?

Zdarza się, że majątek, na który pracowaliśmy latami, zostaje doszczętnie zniszczony przez pożar lub powódź. Tak trudne zdarzenie odbija się na życiu i samopoczuciu wszystkich domowników. Dlatego tak ważne jest dobrze wybrane ubezpieczenie. Przede wszystkim nie śpieszmy się z wyborem – starannie zapoznajmy się z dostępną na rynku ofertą. Do dyspozycji często mamy polisy podstawowe, które obejmują same mury i elementy stałe, czyli okna, schody i podłogi oraz polisy rozszerzone, które ubezpieczają także konkretne elementy wyposażenia. Warto także zastanowić się, na jakie zagrożenia jesteśmy narażeni – czy mieszkamy blisko rzeki lub jeziora i istnieje ryzyko powodzi? Czy nieruchomość zlokalizowana jest w dzielnicy, w której zdarzają się kradzieże? Jeżeli ilość dostępnych na rynku ofert nas przytłacza, warto zdecydować się na profesjonalną pomoc. Cieszące się uznaniem klientów biuro ubezpieczeniowe Ambus BUP Magdalena Molasy w Bielawie, w województwie dolnośląskim, pomoże nam znaleźć idealną polisę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.  Firma pomaga znaleźć także najlepsze ubezpieczenia komunikacyjne, ubezpieczenia dla przedsiębiorców, NNW, turystyczne, zdrowotne oraz ubezpieczenia na życie.

Najlepsza polisa

Pamiętajmy, że wybór ubezpieczenia jest bardzo ważny, dlatego warto poprosić o pomoc doświadczonych specjalistów, którzy wezmą pod uwagę wszystkie nasze potrzeby i przygotują ofertę szytą na miarę. Zwykle wydaje się nam, że takie sytuacje jak powódź, pożar, czy kradzież nas nie dotyczą. Jednak rzeczywistość wygląda zgoła odmiennie i nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć przyszłości. Dlatego tak ważna jest dobra polisa. Ubezpieczenie domu zapewni całej rodzinie poczucie bezpieczeństwa i spokojny sen.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz