Materiał Partnera

Czy warto sprzedać nieruchomość z pomocą pośrednika?

Czy warto sprzedać nieruchomość z pomocą pośrednika?
Sprzedaż nieruchomości to niełatwe zadanie, zwłaszcza w przypadku osób niedoświadczonych. Bardzo często zdarza się, że sprzedawca sporo traci na sprzedaży i nie jest zadowolony z uzyskanej kwoty. Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalisty – biura nieruchomości. Jakie są największe zalety korzystania z usług pośrednika nieruchomości?  

Zaoszczędź swój czas!

Wiele osób obawia się kosztów związanych z usługami pośrednika nieruchomości, lecz już na samym wstępie warto zaznaczyć, że zwykle można więcej zyskać niż stracić. Dotyczy to nie tylko uzyskanej przez pośrednika kwoty – często wyższej niż ta, którą mógłby osiągnąć niedoświadczony sprzedawca. Na wagę złota jest obecnie również czas. Czas, którego w dorosłym życiu mamy wyjątkowo mało. Załatwianie wielu spraw związanych ze sprzedażą nieruchomości może pochłaniać go całe mnóstwo. Od wrzucania ogłoszeń na liczne portale internetowe po umawianie się z potencjalnymi nabywcami – wszystkim tym zajmie się pośrednik, a Ty możesz wrócić do swoich codziennych spraw. Oszczędność czasu i brak komplikacji związanych z przygotowywaniem wszystkich formalności to zdecydowanie dwa plusy, dzięki którym tak wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług pośrednika nieruchomości.

Zaufaj doświadczeniu specjalistów!

Ogromną zaletą biur nieruchomości jest także specjalistyczna wiedza oraz doświadczenie. Biura nieruchomości zatrudniają profesjonalistów i współpracują z renomowanymi kancelariami prawnymi, notarialnymi oraz księgowymi. Pośrednicy to także specjaliści w zakresie negocjacji oraz prezentacji nieruchomości. Wszystko to sprawia, że sprzedaż będzie szybsza, łatwiejsza i przyniesie o wiele większe korzyści, niż w przypadku działania na własną rękę. Zdarza się, że właściciel posesji straci kilkanaście tysięcy na jej sprzedaży, gdyż nie jest w stanie właściwie wynegocjować ceny. Szczególnie wtedy, kiedy klientem będzie ktoś doświadczony i nastawiony na jak największy zysk.

Czy Twój pośrednik ma ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC w obrocie nieruchomościami jest bardzo ważne, gdyż stanowi nieocenioną ochronę klienta. Posiada je na przykład firma Al-Fa. Ubezpieczenie OC chroni klienta przed ewentualnymi pomyłkami popełnionymi przez pośrednika i w branży nieruchomości jest obowiązkowe. Dzięki niemu nie trzeba obawiać się, że w razie problemów – klient zostanie pozostawiony na lodzie. Pod żadnym pozorem nie wolno ufać przedstawicielom, którzy nie posiadają ubezpieczenia OC, gdyż najprawdopodobniej są to zwykli oszuści.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz