Artykuł sponsorowany

Czy warto sporządzić akt poświadczenia dziedziczenia w Kancelarii Notarialnej Iwony Gomułkiewicz-Krzywulicz?

Czy warto sporządzić akt poświadczenia dziedziczenia w Kancelarii Notarialnej Iwony Gomułkiewicz-Krzywulicz?

Osoby, które otrzymują spadek, powinny wiedzieć, że można go nabyć w dwojaki sposób. Pierwszy – przez sprawę sądową, a drugi, znacznie szybszy, dzięki sporządzeniu przez notariusza aktu poświadczenia dziedziczenia. Oba te dokumenty, potwierdzające otrzymanie spadku, mają taką samą moc prawną. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat sporządzania aktu i dlaczego warto wybrać Kancelarię Notarialną Iwony Gomułkiewicz-Krzywulicz.

Czym właściwie jest akt poświadczenia dziedziczenia?

Kiedy odchodzą najbliższe osoby, jak rodzice, nabywa się po nich spadek. Można to zrobić na dwa różne sposoby. Pierwszy z nic, to postaranie się o wydanie orzeczenia sądowego, aczkolwiek to wiąże się z dość długim okresem oczekiwania. Drugim, który wszedł w życie w 2008 roku, znacznie szybszym sposobem jest sporządzenie w Kancelarii Notarialnej aktu poświadczenia dziedziczenia. Oba powyższe dokumenty mają taką samą moc prawną. Celem wydania przez notariusza aktu poświadczenia, konieczna jest obecność w Kancelarii Notarialnej wszystkich osób, będących spadkobiercami ustawowymi i testamentowymi. Wydanie takiego dokumentu składa się z kilku etapów czynności notarialnych.

W przypadku, gdy zmarły sporządził testament, należy go odczytać w obecności wszystkich zainteresowanych spadkobierców. Co więcej, takiego dokumentu nie można sporządzić, gdy zmarły pozostawił po sobie tzw. testament szczególny. Szczególnie ważne jest, żeby wszyscy dziedziczący członkowie rodziny wyrazili zgodę na sporządzenie tego dokumentu, nawet jeśli nie wszyscy z nich otrzymają spadek. Jeżeli osoba zmarła posiadała nieruchomości, to należy do notariusza dostarczyć numery ksiąg wieczystych. Do sporządzenia notarialnego aktu poświadczenia dziedziczenia wszyscy spadkobiercy muszą okazać dowody osobiste, skrócone akty urodzenia i małżeństwa (jeżeli pozostają w związku). Dokumentu takiego nie wolno sporządzać, jeżeli spadkodawca zmarł przed 1 lipca 1984 roku lub w przypadku, gdy był cudzoziemcem.

U jakiego notariusza warto sporządzić akt poświadczenia dziedziczenia?

Akt poświadczenia dziedziczenia, sporządzany u notariusza, będącego zawodem zaufania publicznego, musi zawierać wszelkie potrzebne informacje, zgodne z obowiązującymi przepisami. Akt poświadczenia dziedziczenia jest ważnym dokumentem, mającym dużą moc prawną. W związku z tym, należy wybrać doświadczoną i renomowaną Kancelarię Notarialną  Iwony Gomułkiewicz-Krzywulicz z Wrocławia, w której wszystkie realizowane czynności prawne skutecznie zabezpieczają słuszne interesy stron. Profesjonalna kancelaria notarialna oferuje wszechstronną obsługę prawną dotyczącą sporządzania aktów notarialnych, obejmujących między innymi umowy przeniesienia własności czy testamenty. Notariusz  Iwona Gomułkiewicz-Krzywulicz wszelkie działania wypełnia zgodnie z wiedzą oraz własnym sumieniem, a co więcej, zajmuje się również sporządzaniem wniosków o wpis do księgi wieczystej oraz wiele innych czynności notarialnych. 
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz