Materiał Partnera

Czy warto składować aluminium na sprzedaż?

Czy warto składować aluminium na sprzedaż?

Glin to trzeci najczęściej występujący pierwiastek na Ziemi. Z powodu swoich właściwości ma zastosowanie w licznych gałęziach przemysłu. Recykling aluminium jest bardzo istotny, ponieważ mimo długiego czasu trwania i wysokich kosztów, wciąż jest bardziej opłacalny niż eksploatacja rud boksytowych — głównego źródła glinu. Dlaczego zatem warto zawieźć aluminium na skup złomu?

To się po prostu opłaca


Sprzedaż aluminiowych odpadów powstających np. w trakcie budowy lub remontu pozwoli w pewnym stopniu odciążyć budżet nadszarpnięty przez tę inwestycję. Materiały dla majsterkowiczów oraz elementy budowlane zawierają zwykle niezanieczyszczony glin, w związku z czym ich wartość może zaskoczyć posiadacza. Regularnie oddzielając aluminium i inne metale od pozostałych odpadków powstających w trakcie prac, zmniejszamy również załadowanie kontenerów, a tym samym oszczędzamy na częstym wywozie śmieci. 

Gdzie szukać aluminium?


Źródłem tego metalu nie są tylko prace remontowe oraz budowlane. Segregując puszki i aluminiowe opakowania po żywności, w ciągu całego miesiąca można uzbierać naprawdę dużo złomu, który następnie można spieniężyć. Aluminium można znaleźć również w trakcie sprzątania strychu, garażu czy piwnicy. Listwy, profile i przybory kuchenne to tylko niektóre elementy mogące składać się z aluminium. Felgi samochodowe, zdemontowane rolety, a nawet naczynia — te przedmioty również mogą zostać sprzedane na skupie złomu.

Troska o przyrodę


Mimo powszechności i niedużej toksyczności naturalnych związków glinu, aluminium w wysokiej koncentracji powoduje szybką degradację środowiska naturalnego. Wyrzucanie aluminium w miejscach nieprzeznaczonych do składowania metali, grozi nie tylko wysoką grzywną, lecz także może ranić zwierzęta. Umożliwiając recykling aluminium, zmniejszamy eksploatację natury w miejscach występowania rud boksytowych.

Jakie jeszcze są korzyści wywozu aluminium na skup złomu?


Sprzedaż aluminium na skupie pozwoli zyskać nowe miejsce w domu, garażu, na strychu oraz na podwórku. Współczesne skupy złomu, takie jak Złom-Met przyjmują nie tylko złom wysokiej czystości, lecz także stopy metali, przedmioty metaliczne oraz mieszaniny metali. Recyklingowi podlegają także metale kolorowe zawierające aluminium. Dzięki temu po krótkiej analizie niepotrzebnych rzeczy oraz odpadów może okazać się, że zyskamy naprawdę wiele miejsca oraz niebagatelny wpływ do budżetu. W przypadku dużej ilości odpadów metalicznych klient może liczyć na odbiór złomu przez skup własnym transportem.
Opracowanie:
Łuków, Objazdowa 6291/12
tel. 500 223 038
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz