Materiał Partnera

Czy warto się zdecydować na makijaż permanentny?

Czy warto się zdecydować na makijaż permanentny?

Umiejętnie wykonany makijaż permanentny pozwoli nam zawsze wyglądać atrakcyjnie, bez konieczności spędzania codziennie czasu przy lustrze. Pamiętajmy jednak, że taki makijaż to pewnego rodzaju tatuaż – jeśli zostanie źle wykonany, nie będziemy mogły po prostu zetrzeć go z twarzy. Dlatego niezwykle istotne jest wybranie bardzo dobrego gabinetu kosmetycznego oraz podjęcie decyzji, jaki zakres ma mieć taki makijaż.

Makijaż permanentny – czy to coś na zawsze?

Makijaż permanentny bywa często porównywany z tatuażami, ponieważ jego wykonanie polega na wprowadzaniu pod skórę pigmentu. Jednak w przypadku makijażu permanentnego pigment je jest wprowadzany tak głęboko, jak w przypadku standardowych tatuaży. Właśnie dlatego makijaż tego typu co około 3 lata należy poprawiać. Jego trwałość zależy też od pigmentów, które zostaną zastosowane. Im jaśniejszy pigment, tym szybciej zniknie.

Skoro wykonanie makijażu permanentnego jest tak bliskie robieniu tatuażu, to pielęgnacja twarzy po takim zabiegu będzie przypominać pielęgnację świeżej „dziary”. Przede wszystkim przez pierwsze 2 tygodnie nie powinniśmy się opalać. Nie można tez korzystać z basenu i sauny.

Żeby makijaż został wykonany, musimy zadbać o odpowiednie przygotowanie naszej skóry – musi być dobrze nawilżona, bez żadnych ranek. Przeciwwskazaniami do wykonania takiego zabiegu jest łuszczyca, cukrzyca i ciąża.

Dlaczego warto?

Makijaż permanentny wykonany w dobrym salonie (takim jak IK Make Up) zapewni nam wielką wygodę oraz oszczędzi sporo czasu o poranku. Dzięki niemu skorygujemy niedoskonałości, które były dla nas problemem przez lata.

To idealne rozwiązanie dla kobiet prowadzących bardzo aktywny tryb życia. Ten makijaż przetrwa wszystkie podróże, szalone imprezy czy intensywny trening na siłowni.

Z takiego makijażu mogą skorzystać także kobiety, które mają uczulenie na kosmetyki kolorowe – dzięki niemu wreszcie będą mogły podkreślić swoją urodę.

Pomimo wielu zalet makijażu permanentnego należy pamiętać, że jest to zabieg który nie należy do całkowicie bezbolesnych, natomiast używa się podczas jego wykonywania kremów znieczulajacych, które powodują zwiększenie komfortu i wytrzymałości. Usunięcie takiego makijażu być może nie należy do najprostszych lecz nie jest niemożliwe. Wymaga on cierpliwości, gdyż jest czasochłonny i pracochłonny. Zapigmentowane miejsca mogą być tkliwe po zabiegu lub lekko opuchnięte, jednak jest to krótkotrwałe i można szybko powrócić do codziennych zajęć i obowiązków.

Nie musisz iść na całość!

Makijaż permanentny nie musi pokrywać całej naszej twarzy. Możemy zdecydować się na taki, który podkreśli tylko nasze usta lub brwi. Takie zabiegi są znacznie tańsze. Warto się na nie zdecydować, zwłaszcza jeśli lubimy bawić się swoim wyglądem i jeden makijaż na lata nas nie przekonuje.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz