Artykuł sponsorowany

Czy warto organizować sesję plenerową w dniu ślubu?

Czy warto organizować sesję plenerową w dniu ślubu?

Sesja plenerowa to na pewno bardzo ważny moment, na który przygotowują się w szczególności panie. Każda para młoda pragnie, aby pamiątka w postaci zdjęć z sesji ślubnej miała wyjątkowy charakter. Wiele osób zastanawia się jednak, czy dobrym pomysłem jest organizacja sesji w dniu ślubu? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie wskazując największe zalety oraz wady tego rozwiązania.

Charakter sesji plenerowej

Wybierając termin sesji plenerowej należy wziąć pod uwagę przede wszystkim zakres przedsięwzięcia i jego czasochłonność. Niektóre pary stawiają w tej kwestii na praktyczny minimalizm. W tym przypadku sesja ślubna nie będzie wymagała dodatkowych przygotowań i może być wykonana niejako „z marszu”. Minimalizm nie oznacza w tym przypadku gorszej jakości. Profesjonalny i kreatywny fotograf jest w stanie wykonać efektowną sesję w każdych warunkach.

W sytuacji, kiedy młoda para zaplanowała sesję zdjęciową „rodem z Hollywood”, która wymaga dalekiej wyprawy w starannie wybrany, idealny plener, wykonanie jej w dniu ślubu może być kłopotliwe. Przede wszystkim ze względu na niewielką ilość czasu.

Zalety sesji plenerowej w dniu ślubu

Jeszcze kilkanaście lat temu sesje plenerowe w dniu ślubu były niejako standardem. Po prostu w pewnym momencie zabawy młoda para znikała na jakiś czas. Większość bawiących się gości nie była w stanie nawet tego zauważyć. Taka sesja trwała zazwyczaj niecałą godzinę. Obecnie wiele par odchodzi od tego wariantu, niemniej jednak należy przyznać, że jest to rozwiązanie bardzo praktyczne. Po pierwsze pozwala wykonać całą pracę związaną z fotografowaniem w trakcie jednego dnia. Nie jest konieczne umawianie się na kolejny dzień i ponoszenie dodatkowych kosztów pracy fotografa. Z drugiej strony wielu fotografów wyceniając swoje usługi niejako w standardowej cenie zawiera sesję plenerową w dowolnie wybranym terminie. Niestety fryzjer oraz kosmetyczka przeważnie nie są już tak wyrozumiali. Przygotowanie fryzury oraz makijażu na sesję plenerową będzie się wiązać z dodatkową opłatą. Istotnym czynnikiem, o którym wiele par zapomina, jest autentyczność zdjęć. Organizując sesję plenerową w innym terminie bardzo trudno jest odtworzyć emocje, jakie towarzyszą nam w dniu ślubu. Dlatego istnieje ryzyko, że zdjęcia mogą stracić swój niepowtarzalny, naturalny charakter.

Wady sesji plenerowej w dniu ślubu

Wydaje się jednak, że komfort i możliwość dokładnego zaplanowania przebiegu sesji bierze górę nad praktycznym podejściem. „Sesja plenerowa w dniu ślubu wiąże się ze stresem i dodatkowym pośpiechem. To znacznie utrudnia pracę fotografa i może mieć negatywny wpływ na emocje ukazane na zdjęciach.” – wyjaśnia Barbara Rogaluk, prowadząca pracownię fotograficzną Foto i Media. W dniu ślubu na głowie pary młodej jest zbyt wiele rzeczy i tak naprawdę cierpliwe pozowanie do kolejnych zdjęć jeszcze bardziej potęguje napięcie. Dodatkowo sporym ograniczeniem jest brak możliwości wyboru dogodnego miejsca na wykonanie sesji plenerowej.

Reasumując sesja plenerowa w dniu ślubu jest bardzo praktycznym pomysłem. Niemniej jednak jej praktyczny charakter może się bardzo mocno odbić na efekcie końcowym. Wymuszony plener, brak czasu i stres nie sprzyjają szukaniu idealnych ujęć. Warto zatem poważnie zastanowić się czy sesja plenerowa w dniu ślubu jest na pewno dobrym pomysłem.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz