Artykuł sponsorowany

Czy warto naprawiać felgi?

Czy warto naprawiać felgi?

Wszystko zależy od uszkodzenia felg. Na to pytanie odpowie wulkanizator, który oceni ich stan i podpowie, czy renowacja jest możliwa, a jeśli tak oszacuje koszty usługi. Na tej podstawie podejmiemy decyzję. Niekiedy zakup nowych części jest bardziej opłacalny niż ich odnowienie. W przypadku pękniętych ramion, szprych lub innych widocznych uszkodzeń na powierzchni koła, a także wszelkich skrzywień osi, daną felgę trzeba wymienić.

Kiedy naprawia się felgi?

Naprawa elementu jest niezbędna, gdy odkształci się w przypadku zderzenia. Serwis Usługi Wulkanizacyjne Krzysztof Rawinis wykonuje renowację. W przypadku felg stalowych jest ona trudniejsza, ponieważ materiał jest twardy i trudny do prostowania. Niektóre części należy na nowo zespawać, a inne uszkodzenia wyszlifować. Następnie jest ona lakierowania, po wcześniejszym piaskowaniu i usunięciu korozji. O wiele prostsze jest naprawianie felgi aluminiowej, bo wystarczy poddać ją biciu bocznemu, ponieważ materiał jest miękki. Spawanie mogłoby ją osłabić. Natomiast chromowane elementy zazwyczaj podlegają wymianie. Niewielkie uszkodzenia i zarysowania są usuwane poprzez jej spolerowanie.

Jakich felg się nie naprawia?

Nie naprawia się felg, kiedy nastąpiło skrzywienie osi, popękały szprychy czy ramiona. Podczas mechanicznego uszkodzenia zostaje naruszona struktura, przez co prostowanie ją nadwyręży. Nigdy nie warto ryzykować, ponieważ zmniejszamy bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Rozsądniejszym wyjściem jest zakup nowych felg. Poza tym naprawa poważnych uszkodzeń nie jest opłacalna. Posiadając czujniki ciśnienia w felgach, musimy wybrać odpowiedni zakład, ponieważ nieumiejętne usunięte uszkodzenie sprawi, że nie będą nadawały się do użytku. Dbajmy o koła, żeby jazda była bezpieczna. Unikajmy najeżdżania na krawężniki, ale też i dziury, omijajmy kałuże. Felgi samochodowe należą do niezwykle ważnych elementów auta. To one gwarantują jego poruszanie się po drogach wraz z oponą, składając się na koło, bez którego samochód nie pojedzie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz