Materiał Partnera

Czy warto nakładać powłokę ceramiczną na lakier?

Czy warto nakładać powłokę ceramiczną na lakier?

Z dnia na dzień coraz więcej kierowców decyduje się na profesjonalne usługi czyszczenia i konserwowania lakieru. Powłoka ceramiczna to dodatkowa ochrona, pozwalająca utrzymać samochód dłużej w czystości. Każdy samochód zasługuje na wyjątkowe traktowanie. Jest to usługa dostępna dla każdego samochodu, na którą może pozwolić sobie przeciętny Kowalski. Czy warto nakładać powłokę ceramiczną na lakier? Zapraszam do lektury.

Jaka ochronę gwarantuje powłoka ceramiczna?

Jeśli zdecydujesz się na nałożenie powłoki ceramicznej, na lakierze Twojego samochodu pojawi się przezroczysta dodatkowa warstwa o grubości 2-3 mikronów. Tworzy ona idealną izolację lakieru od działania wszelkich czynników zewnętrznych jak drobne uszkodzenia mechaniczne, wszelkiego rodzaju drobne rysy i zadrapania. Izolowany jest też przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych takich, jak kwaśne deszcze, promieniowanie UV, które stopniowo zmienia barwę lakieru. Dzięki dodatkowej ochronie sól drogowa czy soki z drzewa nie będą stanowiły zagrożenia dla twojego auta. Nie będą się więc pojawiać odpryski i rdza, co implikuje często bardziej lub mniej kosztowne poprawki lakiernicze.

Powłoka hydrofobowa

Powłoka ceramiczna jest w istocie warstwą hydrofobową. To znaczy, że ma takie działanie, że odpycha brud i cząsteczki wody z powierzchni lakieru. Dzięki regularnej konserwacji powłoki ceramicznej efekt zabiegu utrzymuje się nawet do pięciu lat. Przed szkodliwym działaniem zewnętrznych czynników możemy ochronić nie tylko sam lakier, ale i felgi, uszczelki czy szyby. Tak więc konserwacji możesz poddać cały samochód. Nie musisz już się martwić o tak częste wizyty w myjni ani o woskowanie auta.

Pamiętaj jednak, że powłoki ceramicznej, w przeciwieństwie do wosków, nie da się zmyć przy pomocy środków chemicznych- jedynym sposobem usunięcia tej powłoki jest maszynowe polerowanie. Powłoka ceramiczna jest więc bardzo wysoko odporna na wszelkie związki chemiczne, które niszczą tradycyjną powłokę lakieru lub wosku. Także samo mycie samochodu będzie zajmowało mniej czasu- wszystko to dzięki hydrofobowym właściwościom powłoki ochronnej.

Efekt lustra na lakierze

Nieistotne jest to, czy Twój samochód ma już za sobą kilkaset tysięcy kilometrów, czy kupiłeś go w zeszłym roku – może wyglądać oszałamiająco. Powłoka ceramiczna wygląda, jakby samochód był pokryty warstwą szkła. Pięknie błyszczy i odbija światło. Nawet dość sfatygowany lakier potraktowany warstwą ochronną będzie wyglądać jak po liftingu.

Możesz zrobić to sam lub w profesjonalnym zakładzie

Na rynku dostępne są preparaty służące zarówno do przygotowania samochodu do nałożenia tej powłoki, jak i dobrze opisane instrukcje. Jednak warto oddać swoje auto w ręce profesjonalistów, którzy zrobią to dokładnie i prawidłowo. To dość wymagający zabieg, w którym niedoświadczona osoba może popełnić całą masę błędów. Profesjonalne nakładanie powłoki ceramicznej na lakier oferuje Myjnia Turbo Professional Myjnia ręczna woskowanie pranie tapicerki polerowanie lakieru. Firma ta zajmie się kompleksowo konserwacją, myciem i czyszczeniem Twojego samochodu.

Oceń artykuł (24)
4.8
Komentarze
Dodaj komentarz